Підприємець Борис Березовський, який з 2000 року живе в Британії, відвідав у понеділок, 20 листопада, колишнього співробітника спецслужб Росії Олександра Литвиненка, який знаходиться в палаті інтенсивної терапії однієї з лондонських клінік у зв"язку з отруєнням.
За словами Березовського, стан пацієнта "дійсно, дуже важкий".
Бізнесмен також сказав, що вже другий раз відвідує свого однодумця.
- Литвиненко не змінив своєї думки, і вважає що це (отруєння - "ГПУ") було організовано в Москві, - відзначив Березовський.
Розслідуванням цієї справи зараз займається Скотланд-Ярд.
У той же час адміністрація США має намір отримати в уряду Великобританії інформацію про отруєння Литвиненка, повідомив у Вашингтоні офіційний представник Держдепартаменту США Том Кейсі.
- Ми бачили повідомлення про це (отруєння - "ГПУ") в пресі, і намагаємося зв"язатися з британським урядом, щоб з"ясувати, якою інформацією у цій справі володіють вони, - сказав Кейсі.
При цьому він підкреслив, що адміністрація Джорджа Буша поки "не може підтвердити жодної деталі з того, про що повідомлялося в пресі".
Кейсі також повідомив, що у зв"язку з ситуацією навколо Литвиненка США на даний момент не планують звертатися до представників Росії.
- Спершу нам необхідно зв"язатися з британським урядом, оскільки він там проживає і зараз є громадянином цієї країни, - сказав представник Держдепартаменту.
Тим часом в посольстві Росії в Лондоні назвали спекуляцією поширену деякими зарубіжними ЗМІ інформацію про можливу причетність російських посадовців до отруєння колишнього офіцера ФСБ. Служба зовнішньої розвідки Росії також заперечила подібні обвинувачення.
- СЗР не має жодного відношення до поганого самопочуття Олександра Литвиненка, - заявив керівник прес-бюро СЗР Росії Сергій Іванов.
Він додав, що інформація розповсюджувана низкою ЗМІ про причетність Служби до даної події, "є вимислом і не має під собою жодних підстав".
Раніше британський токсиколог Джон Генрі сказав, що Литвиненка могли отруїти талієм, який застосовується в щурячій отруті.
У свою чергу британські ЗМІ писали, що отруєння Литвиненка могло бути пов"язане зі Службою зовнішньої розвідки Росії.
Перші повідомлення про отруєння Литвиненка з"явилися тиждень тому, хоча сам інцидент стався ще 1 листопада. За словами потерпілого, того дня він в одному з лондонських ресторанів зустрівся з громадянином Італії Маріо Скарамеллою, який передав йому якийсь документ на чотирьох аркушах.
У тексті буцімто були згадані особи, причетні до організації вбивства журналістки "Новой газеты" Ганни Політковської, розповів сам Литвиненко російським ЗМІ. За його словами, нашвидку переглянувши документи, він зрозумів, що "згадані в них люди справді могли організувати вбивство Політковської". Проте детально вивчити документи він не встиг. Литвиненка госпіталізували із сильним отруєнням.
У 2005 році Литвиненко отримав статус свідка в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, і був допитаний українською генпрокуратурою в Лондоні з приводу плівок Миколи Мельниченка.
За матеріалами: РИА "Новости", Newsru.com, Інтерфакс.
Коментарі