Ексклюзиви
Неділя, 21 листопада 2010 13:20

Баррозу запропонує Януковичу План дій по безвізовому режиму з ЄС

Баррозу запропонує Януковичу План дій по безвізовому режиму з ЄС

Президент Европейськоъ комісії Жозе Мануель Баррозу підтвердив намір ЄС схвалити на саміті 22 листопада План дій для України щодо встановлення безвізового режиму.

Про це Баррозу повідомив, анонсуючи майбутній саміт Україна-ЄС. Мова про це йде в коментарі європейської сторони до саміту, поширеній напередодні події.

"Україна є ключовим партнером для ЄС і важливим регіональним гравцем. Амбіційний порядок денний цього саміту відображає динамізм наших відносин. Я радий, що ми можемо анонсувати План дій щодо встановлення безвізового режиму для України, і що буде підписаний протокол, який дає Україні доступ до програм ЄС ", - сказав він.

За словами президента Єврокомісії, це - "два конкретні приклади продовження зближення ЄС з Україною". У поясненнях Європейської комісії до саміту наголошується, що в ході заходу "лідери будуть обговорювати наступні кроки щодо візового діалогу, наголошуючи мету встановити безвізовий режим для короткострокового перебування в довготерміновій перспективі".

Баррозу зазначив, що під час майбутнього саміту сторони мають намір проаналізувати прогрес у переговорах України-ЄС щодо угоди про Асоціацію, які "ми завершимо якомога скоріше".

"Ми наголосимо необхідність поглибити процес реформ, зокрема, у сфері верховенства права, бізнесу та інвестиційного клімату", - сказав він.

У свою чергу президент Ради ЄС Херман ван Ромпай наголосив, що цей саміт є першим після обрання президентом України Віктора Януковича, але це буде його вже четвертою зустріччю з українським лідером цього року.

"Реформи в Україні і двосторонні відносини Україна-ЄС будуть основними питаннями порядку денного. Ми будемо вітати позитивні кроки, зроблені Україною, зокрема, в економічній та енергетичній сферах. Ми чекаємо, що українські лідери посилять реформування в цих сферах, так само як і щодо поваги прав людини, верховенства права і демократичних принципів ", - підкреслив він.

У повідомленні Єврокомісії зазначається, що в ході саміту лідери ЄС закличуть Україну надати новий стимул реформаторським зусиллям, зокрема, щодо консолідації прав людини, демократичних принципів і верховенства права.

Вони закличуть Україну до подальшого прогресу у сфері поліпшення бізнес-та інвестиційного клімату, зокрема, у сфері боротьби з корупцією. Вони також вітатимуть реформи в макроекономічній сфері, висловлять очікування щодо вступу України до Енергетичного співтовариства, зроблять огляд прогресу щодо імплементації Меморандуму про взаєморозуміння в енергетичній співпраці, так само як і процес модернізації української газотранспортної системи.

Крім того, саміт надасть сторонам можливість обговорити відносини Україна-ЄС, включаючи прогрес у переговорах щодо Угоди про асоціацію.

Буде також здійснено огляд порядку денного реформ, включаючи захист прав людини, свободи слова, демократичних принципів і верховенства права. Порядок денний саміту також включатиме питання секторального співробітництва в таких сферах, як енергетика, транспорт, юстиція та безпека.

Також передбачається, що в ході обговорення питань у міжнародній сфері сторони охоплять відносини з Білорусією, Молдовою, зокрема, щодо врегулювання Придністровського конфлікту, відносини з Росією.

Саміт прийматиме Ван Ромпай, Єврокомісію представлятиме Баррозу, верховний представник з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле і європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гюхт.

Українська сторона буде представлена Януковичем і міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

Зараз ви читаєте новину «Баррозу запропонує Януковичу План дій по безвізовому режиму з ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12811
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода