"Я думаю, багато його ідей та починань родом з майбутнього. З майбутнього, в якому вже не буде радянського ментального та ідеологічного баласту, диких стереотипів та сталих забобонів", - заявив в інтерв"ю Балога.
На думку Балоги, в суспільній свідомості вони якраз ще є, і часто ініціативи та дії Ющенка сприймаються крізь цю каламутну пелену вчорашньої ідеології, яка міцно сидить в свідомості людей. "Це те, що ми називаємо вчорашніми пережитками в ментальності", - відзначив він.
Він упевнений, що у президента і як гаранта Конституції, і як людини завжди був стійкий імунітет проти популізму.
"Разом з тим, популізм як хвороба українського політикуму, вищих ешелонів влади почав явно прогресувати саме в останні два роки. Звісно, президент з його реалістичним баченням процесів в країні завжди знаходиться в менш виграшному положенні, ніж опозиція, що багато критикує і обіцяє, але при цьому ні за що не відповідає", - підкреслив глава Секретаріату.
"Або Тимошенко, яка є яскравим зразком безлімітного популізму. Їй нічого не варто пообіцяти хоч пташине молоко на десерт в кожну сім"ю, і вона зовсім не піклується про виконання даної обіцянки. А коли її починають питати - де ж обіцяне? - тут вона з чесними очима починає розповідати, що "вона хотіла зробити, але їй не дали". Список "тих, хто не дав" постійно поповнюється", - продовжив Балога.
Разом з тим, на його думку, президент Ющенко як відповідальний державний діяч скрупульозно співвідносить обіцянки їхньої реалізації. "Але у нас так склалося, що президента люди винять у всіх бідах: і за діри в бюджеті, і за розбиті дороги, і за стихійні лиха, і за дорогий газ, і за витівки київського мера. Таке загальне "за все відповідає" - ще один рейтингознижуючий чинник", - додав він.
Але рейтинги, на його думку, річ змінна. "У гонитві за ними можна розгубити свою ідентичність, тому президент мало звертає увагу на цифри. Йому набагато важливіше робити справу для країни, аніж рейтингами морочитися", - резюмував Балога.
Коментарі
8