Українську книгу продають із націнкою 100-120 відсотків. Про це розповів директор видавництва "Грані-Т" Володимир Пузіков.
Сьогодні на відкритті книжкового ярмарку в "Українському домі" він мав спілкування із прем'єром Миколою Азаровим: "Книжковий ринок супроводжують два різні бізнеси, - заявив він у бесіді. - Найперша проблема - ринок дистрибуції та продаж. Про це ми, видавці, дуже тонко говоримо, бо він в Україні фактично відсутній. У нас не існує жодного правильного дистриб'ютора, який би працював у конструктивному руслі продажу книг. Книга - продукт специфічний у питанні ціни. Наприклад, відпускна ціна книги 27 грн., а читачу вона доходить за ціною у 70 грн. Націнка видавництва - на рівні 20%. Це покриває виробничі та адміністративні потреби. Націнка торговельної мережі, яка сьогодні не централізована, - 100-120%. Це паразитування на видавництві. У нас зміщені акценти: видавництво для торгівлі, а не навпаки".
Він вважає, що видавництва не можуть самі зайнятися торгівлею, бо це різний бізнес. Водночас Пузіков говорить, що книжний бізнес це й питання інформаційної безпеки країни.
"Раніше існувала система "укркниги", державної дистрибуції. Така ж система досі існує у Німеччині. Бо по суті українська книга не визначається мовою видання. Мова має значення, але в першу чергу українська книга - українські письменники, українські типографії та художники. До того ж це інформаційна безпека держави. Бо український письменник - етична, генетична та національна пам'ять. І неважливо, якою мовою він пише. Наприклад, Андрій Курков пише російською, але він український письменник. Важливо для держави вести політику інформаційної безпеки країни, у тому числі через книгу. Росіяни на голову вище нас у питанні інформаційної безпеки та просування своєї культури. Хоча наші книги краще".
Прем'єр назвав міркування видавця дуже цікавими й обіцяв подумати. "Ви відкрили для мене іншу сторону цієї проблеми", - сказав він.
Як відомо, сьогодні в "Українському домі" відкрилася VII міжнародна виставка-ярмарок. Під час відкриття Азаров пообіцяв збільшувати фінансування видавництв.
Коментарі