З моменту реєстрації партії "Слуга народу" минуло 2 роки. За цей час вона зібрала 226 млн грн внесків: 87 млн грн — від фізичних осіб і 139,4 млн грн - від юридичних. Партію профінансували 94 людини.
Ще 200 млн грн надійшло на виборчі рахунки президента Володимира Зеленського та мажоритарників від партії, порахував рух "Чесно"
Парадокс у тому, що попри таку шалену підтримку, партія має у 2,5 рази менше донорів, ніж депутатів у парламентській фракції (248 людей).
Відомих осіб серед донорів партії небагато, левова частка – підприємці (власники бізнесу або ФОПи).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський у відео розказав про зашквари "слуг"
Внески зробили також 44 юридичні особи, причому 34 із них переказали від 3 млн грн (максимально дозволена сума – 3,3 млн грн). Про більшість цих компаній немає жодної іншої інформації, окрім даних у держреєстрах.
Частину юридичних осіб, які фінансували "Слугу народу", заснували лише торік.
Наприклад, "Інтернет Трафік" з Києва зареєстрували в березні 2019-го. А в липні компанія переказала 3,3 млн.
Або ж компанія "Веб Маркет Компані", також зареєстрована торік у березні зі статутним капіталом у розмірі 2 тис. грн, у липні надіслала партії 3,3 млн грн.
Більшість внескодавців – чоловіки (76%). Це люди, які можуть собі дозволити перерахувати політсилі від 20 тис. грн, але переважно ці суми сягали від 100 тис. грн.
Внесками від 100 тис. грн партії надійшло понад 99,7% коштів.
Раніше серед донорів "Слуги народу" журналісти "Наші гроші з Денисом Бігусом" виявили кухаря, котрий перерахував партії 3,3 млн грн.
"Парадокс: партія "Слуга народу" завела 248 депутатів у парламент, але грошей на партію за 2 роки дали лише 94 людини", - дивуються у "Чесно".
Народні депутати від фракції "Слуга народу" проходитимуть тренінги в навчальному центрі у партійному офісі, казав голова партії СН Олександр Корнієнко.
Коментарі