четвер, 05 грудня 2019 11:32

"Амосовій двічі сказали "ні". Час ухвалювати рішення" - президент НАМН

"Амосовій двічі сказали "ні". Час ухвалювати рішення" - президент НАМН
Президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк: "В нову команду університету Богомольця прийшли молоді активні люди, які дійсно хочуть по-новому працювати". Фото: Укрінформ

Рішення конференції трудового колективу Національного медичного університету імені Богомольця потрібно поважати та виконувати. Таку думку висловив Віталій Цимбалюк, президент Національної академії медичних наук України.

Нагадаємо, 2 грудня відбулась конференція трудового колективу Національного медичного університету. За результатами якої майже 90% учасників виказали недовіру екс-ректору Катерині Амосовій – "у зв'язку з втратою довіри, незадовільною роботою та неналежним виконанням посадових обов'язків". Це вже друге подібне голосування цього року. У січні результати були майже ідентичні.

"Колектив університету вже двічі сказав "Ні" попередньому ректору. Останнє засідання колективу – майже 90 відсотків при таємному голосуванні, коли людина демократично може висловити свою думку, виказав недовіру попередньому ректору. Тому вже час ухвалювати якесь рішення", - зазначив Віталій Цимбалюк.

Нове голосування було відкритим та добровільним, зазначив Артем Дубнов, народний депутат України, представник комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування: "Наскільки мені відомо – голосування було вільним, без тиску. І тому будь-яке рішення трудового колективу ми, як держава, як представники громадянського суспільства, маємо підтримувати, бо трудовий колектив вирішує питання саме щодо своєї життєдіяльності".

Повторне голосування за висловлення недовіри Амосовій – це наслідок постійних намагань екс-ректора повернутись на посаду через суди. Чергове рішення про поновлення Амосової на посаді з'явилось наприкінці листопада.

"Постійна судова тяганина не сприяє розвитку університету. ВиШ має отримати спокій, повинен розвиватися. У нас не все добре в медичній освіті. Їй також потрібна реформа. І чим конструктивнішим буде керівництво, педагогічно-викладацький склад та адміністрація університету, тим краще буде для студентів", - наголосив Артем Дубнов.

Ще одне рішення конференції трудового колективу – стовідсоткова підтримка новообраному ректору Юрію Кучину. Його обрали на загальних виборах університету ще на початку вересня. Але й досі Міністерство охорони здоров'я не підписало з Юрієм Кучином повноцінний контракт.

"Створено нову команду, прийшли молоді активні люди, які дійсно хочуть по-новому працювати. Тому треба зробити все, щоб цей університет не штормило, і щоб всі, хто хоче вчитися в цьому університеті, таки повернулися і вчилися тут", - підсумував Віталій Цимбалюк.

Нагадаємо, 28.11.2019 р. Печерський районний суд м. Києва (суддя Новак) ухвалив рішення про скасування наказу МОЗ України від 01.10.2018 р. про звільнення Амосової та поновлення її на посаді ректора НМУ ім. Богомольця. Але Катерину Амосову було звільнено з посади наказом від 18.01.2019 р., саме тому вона не може повернутись на посаду, оскільки цей наказ про звільнення станом на сьогоднішній день ніким не скасований.

У Національному медичному університеті не розуміють, чому суддя Печерського районного суду проігнорувала обов'язкові для врахування висновки Верховного суду, висловлені у справі №757/18790/18-ц відносно того, що заклади вищої освіти діють на принципах автономії та самоврядування, і саме Конференція трудового колективу Національного медичного університету імені Богомольця є тим органом, який приймає рішення щодо обрання свого ректора.

Також незрозумілим є ігнорування судом рішення Конференції трудового колективу в січні 2019 року про висловлення недовіри Амосовій як ректору, та в серпні 2019 року про обрання нового ректора – Кучина.

Зараз ви читаєте новину «"Амосовій двічі сказали "ні". Час ухвалювати рішення" - президент НАМН». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути