Ексклюзиви
четвер, 24 травня 2012 11:10

Amnesty International стурбована свавіллям української міліції

Amnesty International стурбована свавіллям української міліції
Amnesty International наголосила на політичному підтексті справи Тимошенко. Фото: profi-forex.org

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявляє, що в Україні в 2011 році зберігалася атмосфера безкарності міліцейського свавілля, а справа Юлії Тимошенко має політичний підтекст.

Згідно зі звітом правозахисників, оприлюдненому в середу ввечері, тортури та інші форми жорстокого поводження в 2011 році, як і раніше, залишалися безкарними.

"Постійно надходили повідомлення про катування та інші види жорстокого поводження під вартою у міліції. ЄСПЛ виніс рішення по дев'яти позовах, поданих проти України. У всіх цих справах суд дійшов висновку, що мало місце порушення статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини, яка забороняє тортури", - наголошується у звіті.

На думку експертів Amnesty International, в Україні зберігається атмосфера безкарності міліцейського свавілля: "Цьому сприяли структурні недоліки правоохоронних органів, корупція, порушення, допущені при розслідуванні злочинів, скоєних співробітниками міліції, - або повна відмова від розгляду (навіть у випадках, коли були неспростовні докази, у тому числі медичні), утиск і залякування осіб, які подавали скарги, а також той факт, що кримінальні справи порушувалися лише проти нижніх чинів".

"Величезна кількість скарг на дії міліції відхилялася ще на рівні першої інстанції. У липні Генеральна прокуратура повідомила, що з 6817 скарг, поданих на дії співробітників міліції в 2010 році, тільки в 167 випадках були порушені кримінальні справи, причому 21 з них згодом було закрито за відсутністю доказів", - підкреслюють правозахисники.

Торкаючись судової реформи, проведеної в Україні, правозахисники відзначили "газову справу" екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Звинувачення стосувалися її ролі в підписанні у січні 2009 року багатомільйонного контракту з Росією. У звинуваченнях відсутні ознаки кримінально караного діяння, справа мала політичний підтекст. Її вів "тимчасовий суддя", - йдеться у звіті.

Зараз ви читаєте новину «Amnesty International стурбована свавіллям української міліції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути