Ексклюзиви
понеділок, 25 вересня 2023 16:04

Спецтема: Війна Росії проти України

Американська допомога Україні стає дедалі більш вразливою на тлі партійної політики – WP

Американська допомога Україні стає дедалі більш вразливою на тлі партійної політики – WP
Якщо адміністрація Джо Байдена хоче зберегти потік підтримки для Києва, їй потрібно буде представити законодавцям і американському народу більш переконливу і чесну аргументацію щодо очікуваних витрат і тривалості воєнних зусиль. Фото: Офіс президента

Оскільки увага Вашингтона дедалі більше зосереджується на президентській кампанії 2024 року, американська допомога Україні стає дедалі більш вразливою до партійної політики і культурних війн.

Коли наступний транш буде винесено на голосування в Конгресі, кількість республіканців, які проголосують проти, буде високою. Про це у статті для Washington Post написав американський журналіст і політичний аналітик CNN Джон Рогін.

"Якщо адміністрація Джо Байдена хоче зберегти потік підтримки для Києва, їй потрібно буде представити законодавцям і американському народу більш переконливу і чесну аргументацію щодо очікуваних витрат і тривалості воєнних зусиль", – пише Рогін.

Видання зазначає, що від початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року США виділили $113 млрд на військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні та іншим країнам, що постраждали від війни. Адміністрація Байдена має намір звернутися до Конгресу з проханням виділити ще $24 млрд.

"Оскільки Конгрес вже перебуває в хаосі на тлі загрози закриття федерального уряду, допомога Україні, швидше за все, буде розглядатися окремо, принаймні в Палаті представників. Це означає, що вона більше не може розраховувати на безперешкодне схвалення через окремий законодавчий акт, який точно схвалять", – йдеться в статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США назначили головного спостерігача за військовою допомогою Україні – CNN

Кількість республіканців, які проголосують проти збільшення допомоги, якщо Байден не виконає список умов Республіканської партії, становитиме "щонайменше половину", – сказав Рогіну член Комітету з питань збройних сил Палати представників Майкл Волтц (республіканець).

Він додав, що хоче, щоб адміністрація Байдена забезпечила кращий облік допомоги і чітко пояснила, як саме вона планує сприяти припиненню війни. Він також хоче побачити нові фінансові зобов'язання від європейських партнерів. В іншому випадку, за його словами, він голосуватиме проти.

"Я думаю, що це абсолютно в інтересах Америки – зупинити Володимира Путіна холоднокровно. Однак ера незаповнених чеків на допомогу, принаймні з боку Конгресу, закінчилася. Без цих умов я не думаю, що зможу сказати "так"", – сказав Волтц.

У травні 2022 року 149 республіканців проголосували за допомогу Україні, 57 - проти. У Сенаті проти фінансування проголосували лише 11 республіканців. Якщо приблизні підрахунки Волтц правильні, то цього разу кількість противників додаткового фінансування може подвоїтися.

Помічники республіканців у Сенаті сказали, що кількість представників партії в верхній палаті Конгресу значно зросте.

Представники Байдена часто кажуть журналістам, що опір Республіканської партії проти допомоги Україні обмежується невеликою групою ультраправих членів MAGA і що лідер сенатської меншості Мітч МакКоннелл (республіканець, штат Кентуккі) може утримати свою фракцію в узгодженні.

"Але навіть деякі демократи зараз б'ють на сполох, кажучи, що необхідно зробити більше для захисту допомоги в державному і приватному секторах", – йдеться в статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україні та США потрібна нова стратегія для тривалої війни" – Bloomberg

Конгресмен-демократ Пет Раян сказав автору статті, що всередині Республіканської партії відбуваються зміни, які не були належним чином визнані прихильниками допомоги Україні.

Він сказав, що необхідно зробити більше, щоб донести до американського народу, що допомога не тільки має вирішальне значення для Києва, але й забезпечує високу рентабельність інвестицій для безпеки США.

"Значний відсоток республіканців більше не підтримує цю ідею. Крайні праві захопили Республіканську партію і порушили двопартійний консенсус про те, що ми разом за демократію і свободу", – сказав Раян.

Волтц і Райан – нагороджені військові ветерани, які входять до складу Комітету з питань збройних сил. Вони обидва погоджуються, що в інтересах США зупинити агресію Путіна зараз, перш ніж він досягне успіху і потім нападе на інші країни.

У чому вони розходяться, так це поглядах на те, чи американська громадськість все ще готова надати Україні все необхідне для перемоги.

Рогін погоджується, що занепокоєння Волтца щодо нагляду за допомогою цілком обґрунтоване, і його заклик до більшої ясності щодо цілей США в Україні теж слушне. Насправді, європейські країни наразі надають більше допомоги, ніж США.

"Але, граючи на ідеї, що Сполучені Штати повинні вибирати між вирішенням проблем вдома і боротьбою з агресією за кордоном, республіканці готують ґрунт для того, що може призвести до того, що вони кинуть українців у найгірший момент", – йдеться в статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На Україну чекає тривала війна. Потрібна зміна курсу" - The Economist

"Це різко підірвало б фундаментальну підтримку українців саме в той час, коли вони демонструють реальний імпульс у контрнаступі. Сигнали і послання, які змушують нас відступити в цей критичний час, знаходять відгук не лише в Європі, але й в Азійсько-Тихоокеанському регіоні", – сказав Раян.

Таке ж послання президент України Володимир Зеленський привіз до Вашингтона минулого тижня. На відміну від теплого прийому, який він отримав на Капітолійському пагорбі в грудні минулого року, під час цього візиту його не запросили виступити на спільному засіданні Конгресу.

Спікер Палати представників Кевін МаКкарті сказав, що у нього є "питання" до Зеленського щодо підзвітності та майбутнього війни.

Рогін робить висновок: уряди в Києві і Вашингтоні повинні чесно визнати, що війна не закінчиться найближчим часом і що потрібно буде принести ще більше в жертву. Потім вони повинні активізувати свої зусилля, щоб переконати законодавців і американське суспільство, що ціна відмови від допомоги Україні набагато вища, ніж ціна продовження підтримки.

Перші танки Abrams виробництва США були доставлені в Україну, заявили два представники міністерства оборони США. Вони прибули на кілька місяців раніше, ніж передбачалося, щоб їх вчасно використати в контрнаступі Києва проти російських військ.

Найближчими місяцями буде відправлено ще більше танків M1 Abrams, заявили чиновники, зазначивши, що ті, які були відправлені в Україну в суботу, є першими з 31 танка, які обіцяла відправити адміністрація Джо Байдена. Чиновники не уточнили скільки танків вже доставлено.

Зараз ви читаєте новину «Американська допомога Україні стає дедалі більш вразливою на тлі партійної політики – WP». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути