пʼятниця, 19 січня 2007 12:02

Як Харків прощається з Кушнарьовим (репортаж)

Днями скорботи оголошено у Харкові 18 і 19 січня. Усередині станцій метро висять портрети екс-губернатора з чорними стрічками, на державних установах – приспущені прапори з траурними стрічками. У магазинах побутової техніки, де завжди голосно грає музика, тиша. Правда, деяких підприємців змушували терміново купувати й вивішувати траурні прапори за свій рахунок.

– Нам подзвонили з райвиконкому та наказали терміново вивісити прапори. Сказали, що прапорами та флагштоками вони не забезпечують. Ми півдня бігали містом, поки знайшли та змонтували всю цю конструкцію, – жаліється помічник керівника однієї з фірм, магазини якої розташовано у центрі міста.

Щоправда, розклад спектаклів у театрах не змінювали. Не стали переносити й Перший міжнародний фестиваль джазу в Харкові, відкриття якого було заплановано на вечір 18 січня.

У харківських церквах пройшли заупокійні богослужіння. Сьогодні о 7.00,  в Благовіщенському Соборі Кушнарьова відспівував Митрополит Харківський і Богодухівський Никодим.

Потім тіло загиблого перевезли до Харківського театру опери та балету, де з Кушнарьовим попрощалися всі бажаючі. Церемонію прощання  транслювали три харківські телеканали - "Simon", "ОТБ" та "7 канал".

О 13 почнеться громадський мітинг на 2-му харківському кладовищі, що неподалік від центру міста, на вулиці Пушкінській.

На кладовищі все вже майже готове. Організацією займається міське підприємство "Ритуал".

– А чому могила Євгена Петровича так далеко від його батьків? Тут же декілька десятків метрів! – запитую у трьох співробітників кладовища, що обережно вигортають землю з ями на розісланий целофановий пакет.

– Та хіба ж це ми вирішуємо? Це – особистий наказ мера Добкіна! – розпалюючи цигарку, говорить робітник, от і риємо, ще половина залишилася. Одна людина риє могилу 15 годин. Добре, що погода ще така.

Друге міське кладовище відкрилося ще після війни. Зараз тут ховають переважно почесних громадян. Євгена Кушнарьова поховають поруч з могилою екс-губернатора Олександра Масельського, який помер у 1996 році, і також передчасно, від серцевого нападу. Цю частину кладовища називають "військовим цвинтарем". На початку 90-х тут був звичайний парк. А з 1996 року почали ховати поважних осіб – екс-губернатора Олександра Масельського, керівника харківського КДБ генерал-лейтенанта Миколу Гібадулова. У 1996 році на цьому ж кладовищі Кушнарьов поховав свого 72-річного батька Петра, а через 4 роки – 77-річну матір Серафиму Тимофіївну.

Очікується, що на похорон приїдуть спікер Олександр Мороз, члени Кабміну, антикризової коаліції, нардепи, екс-президенти Леонід Кравчук та Леонід Кучма, російський посол Віктор Чорномирдін та російські губернатори.

Мер Харкова Михайло Добкін заявив, що пам"ять Євгена Кушнарьова треба увіковічнити й зазначив, що розгляне пропозицію назвати одну з нових станцій харківського метро іменем Євгена Кушнарьова.


Світлана Зозуля

Зараз ви читаєте новину «Як Харків прощається з Кушнарьовим (репортаж)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути