
На політичний арені України з'явився новий активний гравець — об'єднання організацій націоналістичного спрямування "Правий сектор". Праві радикали вдало спіймали хвилю протестних настроїв українців, взявши на себе відповідальність за події на столичній вул. Грушевського.
Нині в об'єднання серйозні амбіції — створення власної партії з подальшим потраплянням у різні органи влади. Проте націоналістичне поле України на сьогоднішній день не безкрайнє — його міцно займає ВО "Свобода".
Подейкують, що між двома вищезгаданими структурами на цьому ґрунті виникають певні непорозуміння та навіть конкуренція. Аби з'ясувати чи це так, Gazeta.ua поспілкувалась із народним депутатом-"свободівцем", очільником інформаційної служби "Свободи" Юрієм Сиротюком.
Юрко, ви в минулому перебували у лавах "Тризубу" ім. Степана Бандери, який нині є об'єднавчим центом "Правого сектору". Також свого часу "тризубівцем" був нинішній заступник голови парламентської фракції ВО "Свобода" Андрій Мохник. Чи підтримуєте зараз зв'язки із "Тризубом"?
- Так, ми маємо хороші відносини з "Правим сектором", тримаємо контакт, зокрема, з представниками "Тризубу".
Наскільки ви ідеологічно близькі?
- Нинішня ситуація в Україні є "чорно-білою", тому всі, хто зараз виступає проти режиму президента Януковича, є соратниками "Свободи". В тому числі 23-та сотня Майдану, яку й формує "Правий сектор". У нас є спільна мета — повалити режим Януковича.
Більше того, з такими націоналістичними структурами, які є сьогодні на Майдані, у нас схоже бачення побудови майбутнього України.
У "Правого сектора" воно доволі радикальне, на відміну від інших правих угруповань...
- Знаєте, "Правий сектор" охоплює широке коло активістів. До нього належать всі, хто був на Грушевського. А це тисячі людей, хто вдався до революційних дій.
Хто, на вашу думку, є ядром сьогоднішньої революції в Україні?
- Націоналісти. Об'єднанні, організовані, неорганізовані, з націоналістичних партій і позапартійні — всі вони створюють національну революцію.
Чи "Свобода" підтримує з усіма ними зв'язок?
- Наша партія координує з такими організаціями свою діяльність і відкрита до діалогу.
Як розцінюєте згоду на звільнення для проїзду транспорту вул. Грушевського?
- Наша політсила завжди дисципліновано виконувала й виконує усі рішення ради ВО "Майдан". Ми також будемо виконувати рішення "Майдану" щодо звільнення приміщення Київради. Але це відбуватиметься в останню чергу, після того, як будуть звільнені всі інші місця.
Тобто ви виступаєте за компроміс із владою?
- Таким чином, ми реалізуємо частину угоди, коли влада звільняє активістів з СІЗО, а мітингувальники — частину адміністративних приміщень.
Але якщо влада нас обдурить, то ми за 5 хвилин повернемо всі плацдарми.
За словами генпрокурора, усі затримані раніше "майданівці" відпущені з СІЗО. Але можливий варіант, що в разі невиконання вимог влади до 17 лютого активістам можуть повернути міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Що їм робити?
- Очевидно, що Майдан є єдиним місцем в Україні, де такі люди можуть почувати себе безпечно. Тих, хто перебуває на Майдані, неможливо заарештувати. Тому багато активістів, які знаходяться у розшуку і не хочуть сидіти за ґратами, живуть сьогодні на території Майдану.
Більше того, щойно людину випускають на волю, вона відразу приєднується до боротьби. Ніхто не зламався. Це є дуже хороший сигнал.
Коментарі