пʼятниця, 03 червня 2016 09:45

50 днів прем'єрства Гройсмана: обіцянки і плани

"Хай у когось рука відсохне купувати цукор або щось інше на 40 відсотків дорожче. Що це за 40 відсотків? Це мільярди, які забрали у пенсіонерів, армії, мільярди з соціальних виплат, врешті-решт розвитку економіки".

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 1 червня.

Зобов'язує за два місяці проводити всі державні закупівлі через систему ProZorro.

3 червня минає 50 днів, як Гройсман став прем'єр-міністром. 14 квітня за його призначення проголосували 257 народних депутатів. Того ж дня Верховна Рада затвердила склад нового Кабміну. Куди увійшли шість віце-прем'єрів і 16 міністрів. Міністра охорони здоров'я досі не призначили.

Автор: rada.gov.ua
 

За півтора місяці Гройсман не був у закордонних відрядженнях. Отримав запрошення від канцлера Анґели Меркель відвідати Німеччину та американського віце-президента Джо Байдена - побувати у США.

У травні прем'єр встиг побувати у шести областях — Київській, Львівській, Харківській, Вінницькій, Одеській та на Донеччині.

"Будемо виводити зі стану коми українські дороги. Ви побачите це протягом декількох місяців - ситуація буде виправлятися. В Україні має відбуватися масштабний ремонт доріг, тому що в рази стало більше коштів на місцях", - заявив під час перевірки ділянки дороги Київ-Знам'янка 4 травня.

Автор: kmu.gov.ua
 

7 травня на пункті пропуску Краковець – Корчова на Львівщині дав митникам три місяці, щоб побороли контрабандні схеми. Пригрозив звільненням, а 16 травня попередив одеську поліцію не перекривати дороги перед його приїздом.

В Україні почалося економічне зростання. Воно продовжиться за умови проведення реформ, сказав співголова групи стратегічних радників із підтримки реформ в Україні Лешек Бальцерович. Додав, що дефіцит з 10% валового продукту знизився до 3 %. Згодом уряд похвалили США, вказавши на продовження реформ. "Один з найважливіших напрямків - реформування судочинства та правоохоронної діяльності - це була мета Революції Гідності", - заявив посол США Джеффрі Пайєтт.

6 травня розгорівся скандал навколо Закарпатської митниці. "Міжнародні злочинні угруповання, не бажаючи миритися із втратою надприбутків, будь-яким чином намагаються відновити системну контрабанду тютюнових виробів", - звернувся до Гройсмана голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та попросив про звільнення. Поскражився на керівника ДФС Романа Насірова, бо той призначив виконувача обов'язків начальника Закарпатської митниці без погодження. "На Одещині голова облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі протистоїть "горіховій мафії", а на Закарпатті мені доводиться боротися з "тютюновою мафією". У результаті ми обоє програли", - заявив Москаль. На що прем'єр відповів через Facebook: "Нікому не дозволю розмовляти зі мною мовою ультиматумів" та відмовив у поданні на звільнення. Через чотири дні Гройсман зібрав Москаля і Насірова в Кабміні та дав місяць для злагодженої роботи.

Автор: kmu.gov.ua
 

З 10 по 18 травня Україну відвідувала місія МВФ та досягла згоди з українською владою. У Мінфіні заявили, що розраховують на черговий транш у сумі 1,7 млрд доларів. Перед цим урядовці мають узгодити з фондом меморандум про співпрацю. Водночас у парламенті окремі політсили вже розкритикували такі наміри. Вказавши, що документ передбачає збільшення роздрібних тарифів на тепло і газ, зняття пільгових термінів переходу на пенсію, ліквідацію пільг для сільгоспвиробників, скасування мораторію на продаж землі уже в червні.

Єдина ціна на газ зменшить корупційні оборудки, - заявив Гройсман у парламенті на годині запитань. "Мільярди кубів газу списували на населення, а продавали як комерційний газ... Ми дали по руках усім", - сказав прем'єр та пообіцяв чесну компенсацію вартості блакитного палива тим, хто не має доходів. Сім'ї з невисоким доходом платитимуть 10% від платіжки.

У світлі офшорного скандалу Гройсман заявив, що не володіє компаніями за кордоном. ""Немає і не було", - розповів в інтерв'ю одному з видань. Водночас прокоментував наявність офшорних компаній у міністра фінансів Олександра Данилюка. Рішення прийматиме після розслідування Національним антикорупційним бюро.

Після перемоги Джамали на Євробаченні в уряді пообіцяли проведення музичного дійства на високому рівні. Місто оберуть публічно, сказав прем'єр. Проведення Євробачення обійдеться в 14,5 мільйонів євро. Через надто високу вартість міністр фінансів допустив передачу права на проведення конкурсу іншій країні. Однак Гройсман заявив, що Євробачення таки відбудеться в Україні.

11 тисяч 738 гривень - такою стала перша зарплата нового прем'єра. Зароблене нарахували за квітень.

19 травня Україна приєдналася до угоди про державні закупівлі Світової організації торгівлі WTO GPA. "Тепер українські компанії мають змогу брати участь у державних тендерах найрозвиненіших країн світу. Серед яких країни ЄС, США, Канада, Сингапур, Японія", - написав прем'єр у Facebook.

Кабмін скасує непотрібні інспекцій для підприємців."Треба прибирати перешкоди, які заважають розвитку бізнесу, підприємців. Далі будемо робити дерегуляцію. Забирати абсурдні інспекції та дозволи для того, щоб бізнес міг вільно розвиватися", - заявив Гройсман 23 травня та згадав про білі і гідні зарплати на фірмах. Згодом про зниження податків заявив віце-прем'єр Розенко. "Назад, до збільшення єдиного соціального внеску, ніяких кроків здійснено не буде", - сказав чиновник.

Для боротьби з контрабандою створять підрозділ Чорну сотню, заявив прем'єр 25 травня. Пообіцяв, що з 1 серпня огляд товарів на митниці не триватиме більше 4 годин, та систему фото-відеофіксації. "Візьму інспектора, який підписав наказ, приведу в Кабмін і нехай на камери розповідає, чому він так зробив. Потім поставлю питання про його звільнення. Зроблю це дуже швидко. Якщо треба, внесу клопотання президенту", - додав глава Кабміну.

Уряд залишила заступник міністра фінансів Олена Макеєва, яка написала заяву на звільнення. "Прийшла з командою Наталії Яресько і вважаю правильним піти разом із нею. У пана Данилюка є своя команда, з якою йому хочеться працювати", - написала у Facebook та повідомила що повернеться у бізнес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 днів уряду Гройсмана: обіцянки, плани, скандали

Через 43 дні роботи, 27 травня, уряд затвердив план пріоритетних кроків на 2016 рік. Документ на 218 сторінках. Визначили п'ять стратегічних пунктів — макроекономічна стабілізація, сприятливі умови для бізнесу, верховенство права і протидія корупції, підвищення якості державних послуг, відновлення безпеки громадян. Про зроблене Гройсман пообіцяв прозвітувати у середині літа. "Перший проміжний звіт зробимо в липні", - сказав прем'єр.

Зараз ви читаєте новину «50 днів прем'єрства Гройсмана: обіцянки і плани». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути