понеділок, 25 квітня 2016 16:51

10 днів уряду Гройсмана: обіцянки, плани, скандали

Минуло 10 днів від створення нового Кабміну. В уряд під головуванням Володимира Гройсмана увійшли 6 віце-прем'єрів та 16 міністрів. Водночас від посади міністра охорони здоров'я відмовились 15 претендентів.
Прем'єр дав 30 днів на розробку плану реформ та поставив "дедлайн" викорінення корупції на митниці. "Можу запевнити, що новий уряд довго "розгойдуватися" не буде", - заявив Гройсман. Gazeta.ua нагадує про найцікавіші події навколо діяльності Кабміну.
Автор: iportal.rada.gov.ua, "Голос України"
 

"Середні школи перейдуть до 12-річного терміну навчання у рамках реформи освіти", - заявила міністр освіти Лілія Гриневич. "Дітям необхідна не тільки сума знань, має бути перелік компетентностей, які узгоджені у ЄС. І це не тільки володіння мовами, математика, природничі науки. Це й підприємництво, фінансова грамотність, вміння працювати в команді. Щоб цим володіти і потрібен додатковий рік навчання", - заявила чиновник.

Об'єднати два міністерства в одне пропонує віце-прем'єр Павло Розенко. "В майбутньому МОЗ і Мінсоцполітики будуть однією структурою", - заявив він. За словами Розенка, це буде у далекій перспективі, після реформування відомств.

Автор: tyzhden.ua
 

15 квітня уряд зібрався повним складом у Верховній Раді, де провів першу "годину запитань". Тоді стало відомо, що екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош приєднається до роботи Кабміну. Він очолить групу експертів, яка допомагатиме в реформах.

Того ж дня США назвали боротьбу з корупцією головним завданням для Кабміну.

МОЗ повинне знизити ціни на ліки, - заявив Гройсман у Facebook. "В Україні ціни на деякі ліки завищені в рази. Людям, яким вони вкрай потрібні, деколи просто нема за що їх купити", - сказав прем'єр.

Україна розраховує отримати третій транш кредиту в 1,7 млрд. дол до кінця другого кварталу цього року, - заявив перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів. Він додав, що попередній план роботи з МВФ треба затвердити до 1 травня.

Першу міжнародну зустріч Гройсман провів з прем'єром Данії. 19 квітня сторони обговорили співпрацю у сфері бізнесу. "Данський бізнес орієнтований на інвестиції в переробку і створення нових робочих місць в Україні", - сказав глава уряду.

Стали відомі офіційні річні статки міністрів нового Кабміну. Найбагатшим урядовцем виявився міністр юстиції Павло Петренко. У нього - 3,8 мільйона гривень. Трохи менші доходи у міністра екології Остапа Семерака - 1,8 млн гривень. Замикає трійку міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з доходом в 1,6 млн гривень.

Автор: kmu.gov.ua
 

20 квітня у Facebook глава Адміністрації президента Борис Ложкін повідомив, що на Банковій розробили пакет пропозицій новому уряду для реформ. Йдеться про план дій на 100 днів для "допомогу уряду". Пропозиції розписали на 39 сторінках формату А3 із потижневим планом роботи.

Того ж дня уряд провів перше публічне засідання. Гройсман дав 30 днів на план реформ.

"Саме важливе - отримати не тільки безліч планів, а створити план з чіткою відповідальністю кожного посадовця", - заявив він. Прем'єр вказав на "подолання тиску з боку влади на бізнес" і боротьбу з корупцією на митниці і в податковій сфері.

Також Кабмін затвердив нових керівників Укрзалізниці та Укрпошти. Першу компанію очолив громадянин Польщі Войцех Бальчун, екс-голова наглядової ради Польської залізниці. Другу - Ігор Смілянський, який працював у галузі консалтингу в Нью-Йорку.

Крім того в уряді створили Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. Відомство формуватимуть шляхом злиття Державного агентства з питань відновлення Донбасу і Державної служби з питань анексованого Росією Криму та Севастополя.

"Стан українських доріг не витримує жодної критики", - заявив Гройсман на нараді з Укравтодором. Прем'єр дав завдання "дуже швидко організувати роботи, щоб по всій території України забезпечили поточний ремонт доріг" і почати будівництво нових.

Ціни на газ в Україні підвищуватимуть до рівня реальної вартості. "В мене немає вибору, всі це знають, всі це розуміють", – сказав глава уряду.

Олігархи не впливатимуть на роботу Кабміну, - заявив прем'єр. Я гарантую, що я ні з ким не матиму жодних розмов, якщо це буде суперечити інтересам держави", - пообіцяв Гройсман.

Податкову міліцію ліквідують, - сказав міністр фінансів Олександр Данилюк. "Податкова міліція - ворог номер один. Треба набратися сил і ліквідувати її", - заявив чиновник. Також він запропонував обирати керівників податкових і митних органів на відкритих конкурсах.

Митну службу треба реформувати найпізніше за три місяці. Ще одне із завдань, яке поставив Гройсман. В уряді кажуть - у тіньових потоках перебуває не менше 20% усіх платежів, які сьогодні здійснюються на митниці. Таким чином, щороку державний бюджет країни недоотримує близько 50 мільярдів гривень.

Автор: radiosvoboda.org
 

Данилюк заявив, що не йтиме у відставку через скандал з офшорними компаніями. "Я вже дав пояснення. Залучив юристів, щоб розібрались з цією ситуацією", - сказав він. Раніше міністр зізнався, що досі керує трьома компаніями. Дві з них знаходяться на Кіпрі і одна на Кайманових островах.

СБУ перевіряє, чи працював радник міністра енергетики в ЛНР. Раніше ЗМІ повідомляли, що Юрій Зюков був чи міністром, чи заступником міністра енергетики ЛНР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бальцеровича та Міклоша не варто було пускати в Кабмін - політолог

Україна піде шляхом реформ Польщі та Словаччини, - заявив Гройсман на зустрічі зі своїм новим радником Лешеком Бальцеровичем та керівником власної групи радників Іваном Міклошем. Економіст Бальцерович є представником Порошенка у Кабміні. "Спільно ми зможемо досягти успіху", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, 14 квітня парламент призначив Гройсмана прем'єр-міністром і підтримав новий уряд.

Зараз ви читаєте новину «10 днів уряду Гройсмана: обіцянки, плани, скандали». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути