15 травня Верховна Рада України відзначає своє 30-річчя.
Цього дня 1990 року під час радянської окупації почала працювати Верховна Рада, яка стала Верховною Радою України І скликання.
"Початок роботи цього парламенту був першим кроком до проголошення незалежності України. Вже тоді він ухвалював доленосні рішення, які окреслили розвиток нашої країни як демократичної держави, де непорушними є права і свободи громадян, свобода слова, віросповідання та верховенство права.
Уже тоді у Верховній Раді було закладено принципи політичного плюралізму: сформувалися два блоки депутатів – парламентська більшість та опозиція.
Одними з перших державотворчих кроків стали закони "Про державний кордон України" від 4 листопада 1991 року та "Про громадянство України" від 8 жовтня 1991 року. У січні–лютому 1992 року постановами Верховної Ради було визначено державну символіку — Державний гімн, Державний прапор та малий герб України — тризуб", - йдеться у привітанні чинного голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як засудили Василя Стуса
За 5 років діяльності ВР I скликання ухвалила понад 1500 законодавчих актів.
Але чи не найголовнішим здобутком було те, що 16 липня 1990 року Верховна Рада ухвалила Декларацію про державний суверенітет України, а 24 серпня 1991 року - Акт проголошення незалежності України.
"Саме Верховною Радою України було завершено формування системи законодавства нашої країни, визначено пріоритети міжнародного розвитку держави, налагоджено успішну співпрацю з парламентами зарубіжних країн та міжнародними організаціями", - звернувся Разумков.
4 березня 1917-го в Києві створили представницький орган - Українську Центральну Раду. Приводом стала звістка про повалення монархії в Росії.
Коментарі