Глава "Газпрому" Олексій Міллер відзначає зростання попиту на російський газ в Європі, що дозволяє прогнозувати збільшення об'ємів поставок цього року з 151 до 160 млрд кубометрів.
Про це він заявив сьогодні на річних зборах акціонерів компанії.
"Динаміка експортних постачань "Газпрому" дозволяє нам прогнозувати 2013 року сумарний об'єм продажів в Європі і Туреччині понад 160 млрд кубометрів", - сказав Міллер.
Він нагадав, що 2012 року в країнах далекого зарубіжжя "Газпром" реалізував 151 млрд кубометрів природного газу. З них за довгостроковими контрактами - 139 млрд кубометрів. Основними імпортерами були Німеччина, Туреччина, Італія, Франція.
За його словами, 2012 рік був для європейської енергетики непростим. "Уповільнення темпів економічного зростання в країнах ЄС викликало тимчасове зниження потреби в енергоресурсах. Але вже з другого півріччя 2012 року ми бачимо зростання частки нашої продукції на європейському ринку. Цей процес триває і цього року", - підкреслив Міллер.
Він повідомив, що за підсумками шести місяців цього року експорт російського газу в Європу зріс на 10%, а в окремі дні червня перевищував рівень минулого року в півтора рази.
При цьому глава "Газпрому" зазначив, що постачання інших експортерів в першому кварталі істотно скоротилися: Алжиру - на 10%, Лівїї - на 12,9%, Катару - на 42,3%.
Він назвав показовим те, що додатковий попит, що утворюється в Європі внаслідок недопостачань скрапленого природного газу, задовольняється за рахунок довгострокових контрактів із нафтовою індексацією.
Міллер додав, що власний видобуток газу в європейських країнах неухильно знижується, а виробники СПГ віддають перевагу преміальним ринкам країн Азійсько-Тихоокеанського регіону. Навесні від цього постраждала Великобританія. Стрибки вільних цін через перебої постачань там доходили до рівнів, що більш ніж удвічі перевищували експортні ціни "Газпрому", зазначив він.
Глава "Газпрому" переконаний, що Європі потрібний природний газ у передбачуваних об'ємах і за передбачуваними цінами, і це підвищує привабливість російського газу.
Коментарі
27