НАБУ та САП направили до суду справу колишнього заступника керівника Офісу президента, який обіймав цю посаду з 2019 до 2024 року. Чиновника обвинувачують у незаконному збагаченні, легалізації незаконно набутих коштів та прийнятті пропозиції хабаря в особливо великому розмірі.
Прізвища експосадовця не розголошують, однак, за даними ЗМІ, йдеться про ексзаступника уже колишнього очільника ОП Андрія Єрмака – Андрія Смирнова.
Чи означає це, що таким чином антикорупційні органи "підкрадаються" до одіозного українського політика Андрія Єрмака? Принаймні чутки про йомвірне висуненя йому підозри навесні, неодноразово ширилися урядовим кварталом.
Якщо, звісно, для НАБУ та САП не придумають якусь чергову "веселу карусель".
Байден вимагав порядку
Нагадаємо, під двома заступниками голови офісу президента Андрія Єрмака - Андрія Смирнова та Олега Татарова крісла захитались ще в лютому 2024 року. Тоді з серйозним наїздом, мовляв, ігри закінчуються, під час свого візиту до Києва наполягав на звільненні згаданих чиновників колишній президент Сполучених Штатів Джо Байден.
Цікаво, що він відвідував Україну 20 лютого - в день пам'яті Героїв Небесної Сотні, у день початку реальної війни в Україні 2014 року, напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну та в День президентів США, котрий там традиційно відзначають.
Загалом тоді Андрію Єрмаку і ko було поставлено на вид те, що фігурує в кредитних угодах між Україною та ЄС: відновлення корпоративного управління. Це – повернення наглядових рад у НАК "Нафтогаз" та "Укрзалізницю". Також - необхідність забезпечення інституційної спроможності антикорупційних органів: від проведення конкурсів на посади керівників до інституційної автономії, наділення ресурсами та повноваженнями.
необхідність Єрмака в житті президента Зеленського американці поставили на паузу
Щодо основних гравців Банкової, то все вказувало на те, що на той момент необхідність Єрмака в житті президента Зеленського американці поставили на паузу. Хоча давно мали до нього низку зауважень.
Інша ситуація із заступниками керівника офісу президента Олегом Татаровим та Андрієм Смирновим. Кажуть, американці зробили посил, що їхнє подальше перебування на своїх посадах не доцільно.
Але, як відомо, Олег Татаров продовжує працювати в ОП уже з новим очільником Кирилом Будановим.
Окрім зазначеного на полях зустрічі, одним із головних було завдання пожвавити систему державного управління. Не просто так президент США Джо Байден говорив про бюджетні кошти, котрі мали посилити і соціальний компонент, і функціонал держапарату.
Важливо, що завдання Єрмаку й Зеленському поставили не, як раніше, через якісь символічні, дипломатичні метафори, а – прямо й конкретно. Мовляв, далі церемонії можуть бути коротшими й питання відповідальності ставитимуться різкіше. Але Байден програв президентські вибори Трампу. Вочевидь, вимоги стали іншими.
А тим часом соціальна сфера в Україні з шаленою швидкістю котиться у прірву.
По суті справи
Отже президент Володимир Зеленський звільнив Смірнова з посади заступника голови Офісу президента Андрія Єрмака 29 березня 2024 року.
Національне антикорупційне бюро України оголосило йому підозру в травні 2024 року.
за версією слідства, щоб приховати придбане майно, Смірнов оформив частину на свого брата
У НАБУ повідомили, що за версією слідства, щоб приховати придбане майно, Смірнов оформив частину на свого брата, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі.
Уже в кінці травня за підозрюваного Андрія Смирнова внесли заству в 10 мільйонів гривень.
У НАБУ зазначають, що в період 2020-2022 років обвинувачений збагатився на 17,1 млн грн, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період понад 1,3 млн грн. Таким чином, різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 млн грн.
Як же без моря?
У 2019-2021 рр. топпосадовець незаконно набув готівку, яку легалізував через будівництво приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м у рекреаційній зоні Одещини. Для цього він залучив бенефіціара товариства, що володіло землею на березі моря, і передав майже 6,5 млн грн. Готові будинки спочатку оформили на товариство, а після повідомлення про підозру у травні 2024 року – на довірену особу.
Детективи встановили, що у 2022 році власник будівельної компанії запропонував топпосадовцю хабар у вигляді робіт та послуг на суму 100 тис. дол. США за сприяння у скасуванні результатів тендеру та забезпечення перемоги його компанії в новому тендері. Обвинувачений погодився на пропозицію, використав службове становище та виконав зобов'язання. Антимонопольний комітет України (АМКУ) пізніше ухвалив відповідне рішення.
Колишньому заступнику керівника Офісу президента повідомили про підозру у незаконному збагаченні у травні 2024 року, а через рік, у квітні 2025-го, – у легалізації незаконно набутих коштів та прийнятті пропозиції хабаря в особливо великому розмірі.










Коментарі