Ексклюзиви
Субота, 16 липня 2016 09:05
Ольга Швед
Ольга Швед
Ольга Швед

Нормальна робота

– На кордоні завжди є що робити, – каже знайомий Андрій.

Живе у сусідньому із Польщею містечку Шегині. Має картку малого прикордонного руху. Може переходити кордон без Шенгенської візи. 13 років переносить на польський бік цигарки й горілку. Перепродує дорожче. Стояти в черзі по 4 години йому не важко.

– Це легше, ніж у душному офісі, – продовжує. – Треба костюм вдягати, тісні черевики. А в нас – одів шорти, майку, шльопки, дзигар і вудку (цигарки і горілка. – Країна) в руки – і маєш сотку за день. А ще ж можна щось придумати і мати не 100, а 200 гривень. Нормальна робота.

Коли їду за кордон через Шегині, завжди питаю Андрія – чи є черги на пункті пропуску.

– Це залежать від зміни на польському кордоні, – пояснює він. – Деякі довго кожного перекупника тримають, контрабанду шукають. Тоді більше двох ходок туди-назад не зробиш. Інші навіть не дивляться. Можна до чотирьох разів пробігти в Польщу й назад повернутися.

У липні Польща закрила на місяць малий прикордонний рух. У країну приїжджав Папа Римський і відбувся саміт НАТО. Андрій вийшов протестувати. Місцеві жителі перекривали дороги кілька днів. Потім розійшлися. Андрій приїхав до Львова. Знайшов роботу на складі продуктових товарів.

– Розгружаєш товари, потім по накладній їх видаєш, – розповідає. – Можна недоважити, або вказати більшу суму. Отак мозок включаєш і маєш ще одну зарплату. Нормальна робота.

Зараз ви читаєте новину «Нормальна робота». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода