четвер, 13 червня 2013 15:09

За побиття журналіста директор стадіону засуджений до штрафу, який платити не потрібно

Київський райсуд Донецька сьогодні, 13 червня, визнав винним директора стадіону РСК "Олімпійський" у нанесенні легких тілесних ушкоджень журналісту Ігорю Ткаченку. Суддя Оксана Епель засудила Геннадія Каліщука до виплати штрафу у 1700 гривень. Але враховуючи, що інцидент стався більше 5 років тому, звільнила обвинуваченого від призначеного покарання - у зв'язку із закінченням терміну давності.

Суд врахував показання свідків інших фотокореспондентів, які бачили Ткаченка з почервонілою і опухлою щокою відразу після його конфлікту з Каліщуком. Вони розповіли, як директор стадіону супроводжував журналіста у прес-центр грубими поштовхами у спину. При цьому Каліщук називав журналіста інвалідом і погрожував позбавити акредитації. А Ткаченко поскаржився колегам, що лють директора стадіону викликала його спроба сфотографувати тріумфування Ріната Ахметова з нагоди перемоги своєї команди.

Обидві сторони не задоволені вироком і обіцяють подати апеляцію. Директор стадіону домагається повного виправдання.

Потерпілий упевнений, що вирок дуже м'який. Його адвокат вважає, що суд врахував не всі обставини. Ушкодження були заподіяні людині з серйозною інвалідністю - Ігор Ткачкенко має діагноз ДЦП, він інвалід дитинства. Адвокат Тетяна Іванова нагадала, що після удару отриманого на стадіоні 15 березня 2008 потерпілий журналіст знаходився в лікарні 45 днів. Адвокат вважає, що слідство не вірно кваліфікувало дії підсудного, адже він перешкоджав журналістській діяльності і вийшов за рамки своїх посадових повноважень.

"Повинні були покарати як мінімум обмеженням волі або ж позбавленням волі з відстрочкою вироку. Це було б стримуючим фактором у подальшому. Ігор категорично відмовився пред'являти позови і не раз говорив, що звернувся до органів не заради грошей. Його мета - зупинити такі правопорушення у майбутньому", - заявила Тетяна Іванова.

Сам Каліщук заявляв, що він лише зробив Ігорю Ткаченко коректне зауваження про порушення регламенту матчу, після чого вони з фотокореспондентом розійшлися в різні сторони. Він стверджував, що потерпілий його оббрехав з особистої неприязні. А слідчий нібито змусила директора стадіону зізнатися в нанесенні удару.

На попередньому судовому засіданні Геннадій Каліщук заявив, що матч, під час якого Ткаченко отримав черепно-мозкову травму, позбавив його спокою. Журналісти, за словами підсудного, цькують його останні 5 років.

"День футбольного матчу між "Шахтарем" (Донецьк) і "Металістом"(Харків) став останнім спокійним днем у моєму житті, - сказав підсудний. - Після цього почалося - інтернет ... тиск зверху ... Робота журналіста дає можливість сіяти добро, але у ставленні до мене цього не було. На стадіоні під час матчу було в той момент 25 тисяч людей, тисяча працівників міліції, телебачення, але немає жодної людини, яка б бачила, як я бив Ткаченка. Це був його єдиний шанс не втратити акредитації у футбольного клубу "Шахтар". І він цю справу використовував дуже розумно, чинив тиск і на Київський РВВС, і на прокуратуру".

Зараз ви читаєте новину «За побиття журналіста директор стадіону засуджений до штрафу, який платити не потрібно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути