середа, 14 вересня 2022 13:07

За напад на журналістів штраф – суд виніс вирок у справі колишнього керівника Укрексімбанку
5

Голосіївський районний суд Києва сьогодні, 14 вересня, виніс вирок у справі про напад на журналістів колишнього керівництва Укрексімбанку.

За напад на журналістів "Схем" Кирила Овсяного та Олександра Мазура обвинувачених оштрафували, повідомляє Радіо Свобода.

Суд визнав винуватими колишнього голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера, колишнього директора департаменту банківської безпеки установи Ігоря Тельбізова. А також начальника управління внутрішньої безпеки Укрексімбанку Олега Осіпова.

Усім призначили штраф. Мецгер має заплатити 3400 грн, Тельбізов та Осіпов – по 1700 грн. При цьому суд не позбавив обвинувачених права займати певні посади.

Суд оштрафував Євгена Мецгера за напад на журналістів
Фото: radiosvoboda.org
Суд виніс вирок у справі про напад на журналістів
Євген Мецгер
Ігор Тельбізов
Адвокат журналістів Анатолій Попов

"Рішення є рішення, суд є суд. Приймаємо, як є. Можу погоджуватися, можу не погоджуватись. Я поспілкуюся зі своїми адвокатами, почитаємо рішення, почитаємо всі аргументи і будемо приймати рішення подавати чи не подавати апеляцію", – сказав у коментарі журналістам Мецгер.

Він також не виключає, що буде обіймати держані посади в майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Женя із Кривого Рогу, якому телефонує Зеленський: що відомо про голову Укрексімбанку Мецгера

"Є суд, є рішення. Тут же не клуб із розваг, хтось чимось задоволений чи ні. Я не обговорюю рішення суду, я громадянин цієї країни. І сьогодні є набагато важливіші справи, ніж обговорювати, хто тут чим задоволений. З того моменту, як вийшли з системи, ми працюємо, служимо, продовжуємо. Тому це – дрібниці життя, які сьогодні тут відбулись", – відреагував на рішення суду Тельбізов.

Саме призначити штраф без позбавлення права обіймати посади суд просили прокурори.

Адвокат журналістів Анатолій Попов, коментуючи рішення, зазначив, що суд "фактично виніс вирок у межах того, що просила прокуратура".

"Ми обговорюватимемо питання необхідності подання апеляційної скарги від нас, коли ознайомимося з повним текстом судового рішення. Ми запитували, чому прокуратура не просила покарання у вигляді відсторонення від можливості обіймати певні посади. Нам повідомили, що це узгоджено з керівництвом прокуратури. Ми не дуже задоволені діями прокуратури в цій кримінальній справі. Бо десь із кінця жовтня було очевидно, що прокуратура не зацікавлена в нормальному розслідуванні. Ми про це дізналися 10 листопада 2021-го, коли ознайомилися з матеріалами справи. Згодом ми дізналися, що закрита 146 стаття ККУ – це незаконне позбавлення волі осіб. Нам через суд довелося її відновлювати", - зазначив адвокат.

Тож нині потерпілі ще й оскаржують безпідставне, на їхню думку, закриття кримінального провадження за найтяжчою, 146 статтею ККУ ("Незаконне позбавлення волі або викрадення людини"). Вона передбачає обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий термін.

Прокурорка Голосіївської окружної прокуратури Києва Євгенія Литвинчук від коментарів журналістам у залі суду відмовилася.

У жовтні 2021 року на журналістів "Схем" скоїли напад під час інтерв'ю з головою Укрексімбанку Євгеном Мецгером. У знімальної групи забрали техніку й видалили відеозаписи. Інцидент стався після того, як Мецгеру не сподобалося запитання.

Журналісти відтворили знищене відео. На акції вимагали відставки керівництва банку.

Суд відправив Мегцера під нічний домашній арешт за обвинуваченням у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів і незаконному утриманні людей. Він написав заяву про звільнення.

Зараз ви читаєте новину «За напад на журналістів штраф – суд виніс вирок у справі колишнього керівника Укрексімбанку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути