Ексклюзиви
пʼятниця, 09 вересня 2022 15:17

Спецтема: Війна Росії проти України

ЗСУ потребують сучасні винищувачі вже сьогодні. Але є ризики – Ігнат

ЗСУ потребують сучасні винищувачі вже сьогодні. Але є ризики – Ігнат
ЗСУ потребують американські винищувачі вже сьогодні. Фото: pixabay.com

Для боротьби з російськими загарбниками Україна потребує винищувачі типу F-16.

Але перед тим, як їх отримувати, треба налагодити необхідну під літаки інфраструктуру, інженерію і підготувати українських пілотів. Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв'ю "РБК-Україна".

Він зазначив, що поки не ведеться навчання українських пілотів на американських винищувачах – F-15 і F-16.

"Поки США виділили 100 мільйонів для того, щоб їх (навчання. – Gazeta.ua) реалізувати у 2023 році. Але для цього треба визначитись з типом літака, які нам нададуть наші партнери. У нас є хороші кандидати, які можуть приступити до навчань, які вже мають певний досвід і знання мови", – сказав Ігнат.

Речник Повітряних сил пояснив, що винищувачі – це вже "вишенька на торті". Ці військові реактивні літаки – найтехнологічніше з того, що Україні можуть поставити союзники. Але їх не так просто нам їх передати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Румунська модель": у США розповіли, як можуть навчати українських пілотів літати на F-16

"Словаччина, яка нам передає МіГ-29, чекала на ті F-16 чи не 6 років. Держави стоять у черзі, щоб отримати ці винищувачі", – зазначив Ігнат.

Втім, додав, що Україна опинилась у ситуації, коли винищувачі нам потрібні вже і сьогодні.

"А це неможливо. Адже вони потребують не лише навчання пілотів, а й інших фахівців, які забезпечуватимуть цю техніку - військових інженерів. Ці американські винищувачі досить "вибагливі", – пояснив речник Повітряних сил.

Також, за його словами, потрібно адаптувати нашу аеродромну інфраструктуру до цієї техніки.

"Це зокрема створення засобів управління, засобів зв'язку і головне – адаптація злітно-посадкової смуги. Замість бетонного покриття, яке є в нас, потрібно прокласти штучне. В умовах бойових дій це складно робити. Проте це не буде проблемою, і вже є певні рішення міністерств щодо вдосконалення нашої інфраструктури під західну техніку", – розповів Ігнат.

Речник Повітряних сил припустив, що Україна може отримати літаки в рамках лендлізу. Однак сказав, що наразі це не є доцільним.

"Вони (винищувачі. – Gazeta.ua) будуть просто простоювати, якщо вони не зможуть виконувати польоти. І стануть однією з ключових цілей для ворожих ударів. Можливо, їх краще передати тоді, коли для них буде все готово: і пілоти, і інженерний склад, і інфраструктура", – підсумував він.

F-16 – це багатофункціональний легкий військовий реактивний літак, який є наймасовішим винищувачем четвертого покоління.

F-16 користується успіхом на міжнародному ринку і перебуває на озброєнні 25 країн, що робить його найбільш розповсюдженим бойовим літаком у світі.

Вартість однієї одиниці F-16 (1975 рік) становить $4,5 млн. При цьому модернізований F-16D Block 52 коштує на ринку близько $34 млн.

Зараз ви читаєте новину «ЗСУ потребують сучасні винищувачі вже сьогодні. Але є ризики – Ігнат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути