6 місяців тому, 21 червня, потужний вибух зруйнував частину 10-поверхівки на вул. Соломії Крушельницької, 1/5 у Києві. Рвонуло у 6-му під'їзді висотки близько 10-ої ранку. Обвалилися 16 квартир із 4-го по 8-й поверх.
П'ятеро людей загинули, стільки ж опинилися в лікарні. Усього без житла лишилися 125 осіб із 40 квартир. Вибух стався через витік газу, за однією з версій. За другою — у будинку могла здетонувати вибухівка, казали тоді. Проте остаточних висновків експертизи немає й досі. Не встановлений винуватець. Більшість постраждалих не отримали права власності на нові квартири.
На запит до столичної поліції щодо експертиз Gazeta.ua отримала відповідь. У ній зазначено, що комплексна вибухотехнічна експертиза триває. Відомості про хід, обсяг проведених у кримінальному провадження слідчих дій не підлягають розголошенню.
"У кримінальному провадженні проводяться всі необхідні слідчі/розшукові дії. Та призначені відповідні експертизи до КНДЕКЦ та КНІСЕ, направлені на встановлення остаточної причини вибуху. Виконання комплексної вибухотехнічної експертизи триває", - сказано в листі.
Також зазначається, що винуватцям загрожує до 8 років в'язниці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибух на Позняках: будинок знесуть за 15 млн
Тим часом мешканці зруйнованих квартир влаштували символічне прощання з будинком і створили біля нього арт-об'єкт. Люди зацементували в бетоні 40 ключів від квартир, які постраждали в результаті НП.
"Так ми пом'янули своїх загиблих сусідів і попрощалися з будинком. Незважаючи на значну кількість так і не вирішених проблем і не виконаних обіцянок, нам довелося. Будинок активно демонтують", – розповіла Gazeta.ua одна із постраждалих Марина Писаненко.
У Києві на Позняках почався демонтаж зруйнованої вибухом багатоповерхівки, який триватиме всю зиму. Робітники кажуть, що процес складний, бо по боках стоять житлові секції, а на розібрання руйнувань у них піде щонайменше з тиждень на один поверх. Тим часом власникам зруйнованих помешкань висунули ультиматум. Мають відмовитися від своїх квартир, інакше не отримають матеріальну допомогу.
Коментарі