Ексклюзиви
субота, 10 вересня 2022 05:10

Спецтема: Війна Росії проти України

Велогонщик, рекетир і неонацист: показали колаборантів, яких "нагородили" за окупацію Маріуполя
13

Юрій Шумілов
Фото: slidstvo.info
Юрій Шумілов
Андрій Євсеєв
Андрій Євсеєв
 Владислав Корнієнко

Ідентифікували колаборантів, які брали участь в окупації міста Маріуполя на Донеччині.

Журналісти проаналізували відео та фото з так званих нагороджень за захоплення Маріуполя ватажка терористичної організації "ДНР" Дениса Пушиліна. Про це повідомляє "Слідство.Інфо".

Угрупування бойовиків брали участь у руйнуваннях і вбивствах українців в Маріуполі: 105-й та 107-й стрілецькі полки "мобілізаційного резерву", а також батальйон "Сомалі".

Кілька місяців тому російські війська окупували Маріуполь. Для цього вони фактично зрівняли місто з землею, зруйнувавши більшість будівель авіабомбами, ракетами та артилерійськими снарядами. Внаслідок російської окупації загинули тисячі мирних жителів.

Тому важливо встановити і зафіксувати, хто саме був причетний до цих воєнних злочинів і окупації. Особливо, коли йдеться про українців-зрадників, які вбивали своїх же співгромадян, пишуть журналісти.

Велогонщик-зрадник

Жителя Донецька Юрія Шумілова представляють як бойовика, який усього за кілька місяців після "мобілізації" став "досвідченим бійцем".

Сам він у коментарі пропагандистам розповідав, що спочатку воював під Маріуполем, а потім їх перевезли на Луганщину. Від Пушиліна він отримав медаль за "відвагу".

Шумілов родом з Донецька, йому 27 років. З 2011 по 2014 роки чоловік вчився на Київщині, у Броварському вищому училищі фізичної культури.

Про нього згадують у місцевій газеті "Олімп" у випуску за вересень 2011 року. Там пишуть, що команда велогонщиків, яка виступала у Харкові, зайняла друге місце на змаганнях. Серед юніорів, які виступали, був і Шумілов.

Журналісти знайшли багато акаунтів Шумілова, де він бере участь у велогонках і швидкісних заїздах. Також спортивні медіа та організації публікували у 2015-му та 2016-му році новини про те, що Шумілов виступав на міжнародних і всеукраїнських спортивних змаганнях у складі столичної команди Kyiv Capital Racing.

Коли він повернувся до окупованого Донецька, достеменно не відомо. Востаннє був в мережі увечері 30 серпня.

Вчитель з гімнастики

Ще один "нагороджений" бойовик – 43-річний Андрій Євсеєв. Він родом із Донецька. Від Пушиліна отримав медаль за "визволення" Маріуполя.

Раніше Євсеєв займався спортивною гімнастикою. Але він не тільки займається цим видом спорту, а ще й викладає його дітям у дитячій спортивній школі № 9 "Кіровєц" в окупованому Донецьку.

Євсеєв опублікував свою нагороду з підписом "с 23 февраля" і додав декілька своїх фотографій у формі та зі зброєю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозрювану у здачі позицій ЗСУ директорку випустили за кордон

Хвалився медаллю бойовиків у соцмережах

26-річний Владислав Корнієнко також донеччанин. Разом з іншими бойовиками, він отримав відзнаку від ватажків самоназваної "ДНР" за "визволення" Маріуполя. Після отримання медалі Корнієнко опублікував її у своєму профілі у "Вконтакте" з підписом "Achivment Unlock", пишаючись нагородою за свої воєнні злочини і зраду.

Він також опублікував медаль в Instagram. Примітно, що у відповідь на коментар своєї підписниці "добре, що повернувся живим", бойовик Корнієнко написав: "это да, только ещё не вернулся, продолжаю варится в этом аду".

До участі у війні на стороні бойовиків, Корнієнко публікував у своїх соцмережах жарти, картинки з комп'ютерних ігор і власні фото з Донеччини. Зараз у нього на сторінці статус: "Пішов на війну".

Колишній бойовик з "Оплоту"

Медаль від Пушиліна за "звільнення Маріуполя" і "бої у ЛНР" отримав 33-річний Сергій Комаров з Донецька.

Раніше бойовик був учасником проросійського збройного формування "Оплот", навіть набив собі відповідне тату.

Наразі він "мобілізований" і воює у стрілковому полку бойовиків, який брав участь у боях за Маріуполь, Попасну, Ниркове, Вікторівку, Миколаївку і Тошківку.

У соцмережах Комарова можна знайти усі атрибути прихильника "руського міра": купання в ополонці, форма з яскравою літерою "V", ненависть до усього українського і картинки з зображенням коловороту, який пов'язують з російським неонацизмом.

Ексміліціонер і рекетир

На території зруйнованого заводу "Азовсталь" Пушилін вручив нагороди бойовикам донецького підрозділу "Каскад", який захоплював Маріуполь, виводив українських військових з Азовсталі і патрулював окуповане місто.

Відзнаку отримав очільник "Каскаду" – псевдоміністр "МВС ДНР" Олексій Дикий, який до 2014 року працював у Міністерстві внутрішніх справ України, але зрадив присязі і перейшов на бік окупантів.

Дикий "збудував" "бізнес", який пов'язаний з рекетом, легалізацією викрадених в Україні автівок і видачею номерних знаків.

"Крім того, він контролює місцеве управління по боротьбі з організованою злочинністю, де у підвалах могли незаконно утримувати і катувати людей", – пишуть журналісти.

Ліквідований нацист

"За звільнення Донбасу" нагороду отримав й командир мотострілецького батальйону "Сомалі" Роман Воробйов.

Під час вручення йому "Георгіївського хреста" за штурм та захоплення Маріуполя на камеру потрапив шеврон на руці бойовика у вигляді трохи зміненої нашивки дивізії СС "Мертва голова". Саме ці німецькі підрозділи під час Другої світової війни займалися охороною концентраційних таборів.

Згодом у телеграм-каналі Пушиліна, де й опублікували відео з нагородження, кадри з Воробйовим прибрали. У червні в ЗМІ з'явилася інформація, що окупанта ліквідували українські військові.

Російські війська вбили понад 22 тис. маріупольців, що вдвічі більше, ніж убили німецькі нацисти за два роки під час Другої світової війни.

Окупанти перетворили Маріуполь на місто-привид, займаються мародерством.

Зараз ви читаєте новину «Велогонщик, рекетир і неонацист: показали колаборантів, яких "нагородили" за окупацію Маріуполя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути