четвер, 31 жовтня 2024 22:53

Спецтема: Війна Росії проти України

В Україні потрібно провести одноразову велику мобілізацію - Дикий

В Україні потрібно провести одноразову велику мобілізацію - Дикий
В Україні пропонують провести одноразову велику мобілізацію. Фото: Генштаб ЗСУ

До української армії треба одномоментно залучити приблизно півмільйона людей до кінця цього року.

Тобто провести одноразову велику мобілізацію. Про це сказав ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий Укрінформу.

Це дозволило б перекрити "дірку", яка утворилася за два роки. Вже після цього, на думку експерта, можна виходити на 20-30 тисяч людей щомісяця. Він наголосив, що Україна має достатнє населення для цього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дикий назвав ідеальний вік для бійця на фронті

"Тільки при достатньо добровільній реєстрації в додатку "Резерв+" маємо мобілізаційний резерв, який дозволяє двічі повністю замінити нинішній склад ЗСУ. Ще раз: у нас є повних два склади ЗСУ в резерві, у нас є ким воювати в довгу", - наголосив Дикий.

За його словами, потрібно тільки прийняти два ключових рішення. Зокрема, Верховна Рада має одночасно прийняти два закони - про граничний термін служби навіть під час війни та криміналізувати ухилення від обліку.

"Люди не мають купувати квитка в один кінець. Люди мають знати, що скільки б не тривала війна, а вони через ці свої скількись років повертаються додому... На жаль, ми вже пропустили той час, коли можна було ухвалити трирічний термін служби. Це треба було робити хоча б наприкінці 2023 року, не пізніше. Тепер маємо вводити мінімум чотири роки. Але навіть п'ятирічний термін це принципово краще, аніж війна без кінця і краю, ну, бо тобі не пощастило. А комусь іншому пощастило, і тому він не воюватиме просто ніколи", - пояснив експерт.

Він додав, що при цьому" кожен день на бойових, кожен день штурму посадок, оборони опорників тощо – має рахуватися як за три". Тільки так можна встановити справедливість, адже, хоча втомлюються всі військові, це не порівняти з виснаженням штурмовика.

"Це ще й про те, що в такому разі в нас не буде одномоментної великої демобілізації. Бо саме на нулях люди проводять різний час, і кожен буде демобілізуватися у свій термін. І тому не треба буде 700 тисяч демобілізувати одночасно. До речі, цифра 700 тисяч не випадкова. Саме стільки наших захисників та захисниць зайшло до лав ЗСУ навесні 2022 року однією тією великою хвилею. І навесні наступного року буде три роки, як вони воюють. І до того часу проблема має бути вирішена", - переконаний Дикий.

Стосовно криміналізації ухилення від обліку він зазначає, що зараз перед пересічним військовозобов'язаним українцем стоїть "абсолютно хибний вибір" - або йти служити назавжди, або заплатити 25 тисяч гривень штрафу.

"Ну, це не вибір! Вибір має бути іншим, а саме: "Чоловіче, ти громадян цієї країни, ти користувався всіма правами та свободами цієї країни, всіма державними сервісами... Тобі не подобається як вони працюють? Ну, вибач, як ми їх побудували, так вони й працюють. Але ти все одно користувався багатьма речами – від доріг до шкіл та лікарень. І тепер ти маєш віддати, наприклад, кілька років свого життя заради того, щоб ця країна продовжила своє існування. Але в тебе є вибір: можеш віддати ці роки у пікселі й після цього повернуться героєм, або віддати ці 5 років як майже безкоштовна робоча сила на зоні й після цього жити з тавром зека". Гадаю, що такий вибір зробити набагато простіше", - підсумував експерт.

В Україні посилюють контроль за порушниками мобілізаційного законодавства та правил військового обліку.

Тепер територіальні центри комплектування, СБУ, розвідувальні органи та Нацполіція обмінюватимуться даними через електронну систему. Це дасть змогу правоохоронцям швидко і ефективно отримувати інформацію про порушників і доставляти їх до ТЦК або відповідних органів.

Зараз ви читаєте новину «В Україні потрібно провести одноразову велику мобілізацію - Дикий». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути