Ексклюзиви
середа, 30 жовтня 2024 15:12

Кабмін запровадив нове посилення мобілізації та відстеження порушення законодавства

Кабмін запровадив нове посилення мобілізації та відстеження порушення законодавства
Кабмін запровадив нове посилення мобілізації та відстеження порушення законодавства. Фото: feeds.feedburner.com

В Україні посилюють контроль за порушниками мобілізаційного законодавства та правил військового обліку.

Тепер ТЦК обмінюватимуться даними з кількома правоохоронними структурами та навіть спецслужбами, які мають більше можливостей для виявлення осіб, що не виконали вимоги законодавства. Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров, пише "ТСН".

"Кабінет Міністрів України затвердив важливі зміни для посилення військового обліку та відстеження порушення законодавства. Тепер територіальні центри комплектування, СБУ, розвідувальні органи та Нацполіція обмінюватимуться даними через електронну систему. Це дасть змогу правоохоронцям швидко і ефективно отримувати інформацію про порушників і доставляти їх до ТЦК або відповідних органів", - зазначив Умєров.

На його думку, така цифровізація допоможе краще організувати роботу з комплектування Сил оборони.

Адвокат Роман Сімутін, який спеціалізується в питаннях мобілізації, пояснив як ці нововведення можуть торкнутись кожного військовозобов'язаного.

"Нагадаю про випадки, коли навіть тим, хто оновив військові-облікові дані, приходять оповіщення про те, що виявлені порушення правил військового обліку. Тепер це буде фактично відображатись в планшеті правоохоронця, який перевірятиме документи особи. Також це може скоротити період передавання даних про обмеження у праві керуванням транспортом. Тепер все це може бути дуже швидко", - зауважив Сімутін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від початку року київські суди винесли вироки 7 чоловікам за ухилення від мобілізації

Він додав, що тепер можливі такі ситуації, коли людину зупиняють за порушення правил дорожнього руху, перевіряють по відповідних базах і знаходять інформацію, що водій порушив правила військового обліку. Навіть якщо поліцейський буде стояти та перевіряти без працівників ТЦК.

"Але щоб затримати особу за вчинення адмінпорушення, треба докази вчинення цього порушення. Інформація з "Оберегу" не є доказом. Нововведення зроблено вочевидь для того, щоб працівники правоохоронних структур мали більше інформації про особу, яку зупинили", - сказав адвокат.

Він також висловив думку, що можна казати про посилення мобілізації.

"З'являються формальні підстави висловлювати вимогу щодо затримання. Але ця вимога нічим не підкріплена, а більшість людей необізнані, не розуміють, що є доказом, а що - ні", - підкреслив Сімутін.

За даними джерел "ТСН", в Силах оборони натякають, що це посилення із задіянням правоохоронних структур та спецслужб може бути пов'язано з тим, що військові зрозуміли — власних сил не завжди вистачає для проведення мобілізації.

Уряд протокольним рішенням погодив часткове відновлення бронювання військовозобов'язаних.

Так, працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть безперешкодно подовжити термін бронювання на аналогічний термін.

"Це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, в тому числі тих, які працюють на оборону", - йдеться у повідомленні.

Зараз ви читаєте новину «Кабмін запровадив нове посилення мобілізації та відстеження порушення законодавства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути