Воєнна розвідка Міноборони зараз не фіксує на території Білорусі створення потужного наступального угруповання, подібного до того, яке було розгорнуто в січні-лютому 2022 року.
Водночас у ГУР наголошують, що на перспективу зберігається загроза застосування угруповання союзної держави Білорусь – Росія. Проте для цього недостатньо озброєння, повідомив в ефірі національного телемарафону представник Головного управління розвідки МОУ Вадим Скібіцький.
"У Білорусі очікуємо активізацію бойової підготовки, тому що з 1 грудня у збройних силах цієї країни розпочинається новий навчальний рік. Війська виходитимуть на полігони, відпрацьовуватимуть різні питання бойового злагодження, перевірки родів і військ", – повідомив він.
Він наголосив, що у розвідці очікують на білоруській території активних заходів, насамперед з оперативної та бойової підготовки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аналітики ISW пояснили, навіщо РФ знову розгорнула війська в Білорусі
"Ми готові до цього. Але хочу зазначити, що на сьогодні ознак створення потужного ударного угруповання на території Білорусі не видно", – повідомив Скібіцький.
Водночас, за словами Скібіцького, майже 9 тис. військовослужбовців 1-ї танкової армії провели заходи з бойової підготовки, злагодження підрозділів.
Воєнна розвідка не виключає двох варіантів застосування цієї дивізії: або з території Білорусі, або ротаційне повернення на територію України, можливо, на Харківський напрямок.
За його інформацією, зараз Росія активно знімає озброєння та військову техніку зі зберігання зі складів, з арсеналів, із центрів забезпечення мобілізаційного розгортання задля того, щоб поповнити втрати й укомплектувати створені за мобілізацією з'єднання й частини.
Кремль намагається посилити російський навчальний потенціал і провести інформаційну операцію, націлену на Захід.
Супутникові знімки вказують на збільшення бойової техніки РФ в Білорусі, зокрема танків на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бресті.
Кількість спостерігається приблизно на одну бригаду, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Водночас моніторингова організація "Беларускі Гаюн" поінформувала про те, що Кремль перекинув туди ж 15 зенітно-ракетних комплексів "Тор-М2" і 10 одиниць невизначеного інженерного обладнання до Бреста.
Коментарі