Країна-агресорка Росія продовжить завдавати ракетних ударів по Україні, але їх масованість і частота залежатиме від здатності накопичити запаси.
Тактика застосування ракет ворогом суттєво змінилася, якщо порівнювати з першими ударами. Про це в ефірі телемарафону сказав речник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький, передає Gazeta.ua.
"Якщо пам'ятаєте, в жовтні минулого року основу масованого ракетного удару складали крилаті ракети Х-101, Х-55 і крилаті ракети морського базування "Калібр". На сьогодні РФ використовує весь спектр озброєння, яке в неї є. Це всі види ракет", – зазначив він.
За його словами, це свідчить про те, що великих запасів, які були раніше, РФ не має.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які ракети не може збивати українська ППО: Ігнат розповів
Скібіцький пояснив, що виробництво, яке зараз є в РФ, не покриває всі витрати окупаційних військ.
"Все, що йде з конвеєра, одразу йде для завдання удару. Бо в будь-якому випадку вони повинні мати стратегічний запас – вони не можуть обнулитися по всіх видах ракетного озброєння", – сказав речник.
Водночас, за його словами, незважаючи на обмеженість ресурсів, РФ продовжить завдавати ракетних ударів по Україні.
"Масованість цих ударів буде залежати від тих запасів, які вони накопичують. Від цього також будуть залежати терміни. Якщо раніше вони могли завдавати ударів щотижня, то зараз це, можливо, раз на місяць, а надалі це може бути ще рідше", – сказав Скібіцький.
16 березня російські окупанти вивели у Чорне море 21 корабель.
Серед них п'ять ракетоносіїв з загальним залпом 32 "Калібри", повідомляє Міністерство оборони України.
Досить нетипова кількість корабельного угруповання може бути пов'язана і з демонстрацією панування в морі, як реакція на намір США направити корабель для пошукової операції після повітряного інциденту зі збитим БПЛА MQ-9 Reaper.
Водночас, наявність п'яти ракетоносіїв, два з яких підводні, на тлі регулярної активності ворожої авіації, надзвичайно підвищує ракетну небезпеку.
Коментарі