У п'ятницю, 30 листопада, в Києві співробітники Служби безпеки України затримали у справі про вбивство Катерини Гандзюк херсонця, учасника АТО Андрія Наливайко.
Наливайко приїхав до Києва до батька. Свідки розповідають, що на вулиці зупинився джип, з якого вибігло троє людей і поклали його на асфальт, повідомляє "ПІК".
Наливайко підписав виклик за повісткою до слідчого. Як повідомило джерело, у справі Андрій проходить як можливий свідок. Вранці в суботу його хочуть допитати ще раз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комісія у справі Катерини Гандзюк заслухає ймовірних причетних до її смерті
Сам активіст повідомив на власній сторінці у Facebook, що під час та після затримання над ним знущалися та погрожували зброєю.
"Держава нарешті віддячила мені за Майдан та участь в Російсько-Українській війні за чесну та не змінну позицію. Щойно прибув до Києва я вийшов з машини та пройшовши декілька кроків до метро, під'їхав чорний джип, з задніх дверей вийшов хлопець показово тримаючи руку за пазухою. Прийнявши цю особу за злочинця та відчувши загрозу своєму життю я почав втікати, дана особа дістала зброю та погналася за мною погрожуючи нею в досить людяному місці, під ризиком отримати кулю я призупинився і мене вклали на землю. Три особи представились працівниками СБУ. З натягнутою шапкою на очі та в кайданках через деякий час я опинився в лісі. Де без адвоката був зроблений допит мене. Лише надвечір мене доставили на поселення в СБУ на Володимирську та дали підписати заднім числом повістки, де я являюсь свідком", - написав Наливайко.
Він попросив підтримки у активних містян, журналістів та політиків.
"Адже мої права було порушено лише тому що я відкрито заявляв про крадіжку бюджетних коштів та відкрито називав імена причетних також ставив під сумнів роботу ТСК по Гандзюк яка розглядає питання лише з власного ракурсу та не чує Херсонців".
31 липня 2018-го на активістку Катерину Гандзюк напали та облили кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, пережила 11 операцій. Боролася за життя три місяці, але 4 листопада у відділенні Київського опікового центру померла.
Після цього у парламенті створили тимчасову слідчу комісію. Генеральний прокурор Юрій Луценко протестував проти створення ТСК і 6 листопада оголосив, що йде з посади. Таке рішення він прийняв "через спекуляції політиків навколо смерті Гандзюк". Луценка обурив витік інформації про одну з версій вбивства активістки та намір нардепів створити слідчу комісію ще до завершення справи слідчими органами. У відставку його не відправили.
Коментарі