Україна спільно з однією з держав НАТО налагодила за кордоном виробництво артилерійських 122-мм снарядів.
Першу партію боєприпасів уже відвантажили Збройним силам України. Про це повідомила пресслужба Укроборонпрому.
Це вже третій вид боєприпасів після мінометних 120-мм мін та танкових 125-мм снарядів, який виготовляється за українською технологією та із залученням українських вузькопрофільних фахівців на закордонних потужностях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія відреагувала на критику РФ щодо постачання Україні снарядів зі збідненим ураном
"Снаряд калібру 122 мм використовується українською артилерією при роботі з причіпними гаубицями Д-30 (максимальна дальність ураження – 15400 м) та САУ 2С1 "Гвоздика" (максимальна дальність ураження – 15200 м)", ‒ йдеться у повідомленні.
В Укроборонпромі наголошують, що замовленню Міноборони України передували заводські випробування. Було підтверджено необхідні тактико-технічні характеристики снаряду. Зокрема, міцність корпусу при пострілі, стійкість спорядження, максимальна дальність стрільби, перевірка купчастості при стрільбі, повнота розриву снаряда.
"Характерно, що кількість осколків значно перевищує осколковість штатного "радянського" зразка", ‒ додають в Укроборонпромі.
Члени Республіканської партії США надіслали президенту Джо Байдену лист із закликом до адміністрації надати Україні касетні боєприпаси DPICM. Конгресмени заявили, що безпосередні наслідки своєчасної відмови Збройним силам України від DPICM та іншого озброєння проявляються сьогодні на полі бою у Бахмуті та інших місцях в Україні.
20 березня Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги для України на $350 млн. Пакет включає боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS і гаубиць, боєприпаси для бойових машин піхоти Bradley, ракети HARM, протитанкову зброю, річкові катери та інше обладнання.
Коментарі