Розкрили вбивство сім'ї Ольги Сухенко - старости села Мотижин Бучанського району на Київщині - встановили п'ятьох військовослужбовців збройних сил Російської Федерації і трьох найманців ПВК "Вагнер".
Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
Ідеться щонайменше про 14 епізодів злочинів. Лише троє осіб вижили після тортур росіян.
Прокурори зі Службою безпеки України ідентифікували причетних до звірств у Мотижині:
- старший лейтенант Олег Крикунов - командир взводу 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
- сержант Чінгіс Гончіков - командир відділення - командир бойової машини 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
- сержант Олександр Ванчіков - командир відділення 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
- сержант Магомедмірза Сулейманов - командир бойової машини 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
- старший лейтенант Віталій Дмітрієв - командир взводу 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
- Сергій Сазанов - член ПВК "Вагнер";
- Сергій Сазонов - водій відділення КШМ ПВК "Вагнер";
- Олександр Ступніцький - розвідник-зв'язківець 1-го розвідувально-штурмового взводу 1-ї розвідувально-штурмової роти ПВК "Вагнер".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наказував убивати мешканців на Київщині: російському лейтенанту оголосили підозру
Слідство встановило, що в березні 2022 року під час окупації ці росіяни викрали з дому Ольгу Сухенко, її чоловіка й сина.
У місці "базування" загарбники катували їх, вибиваючи інформацію про ЗСУ й тероборону. На очах у матері вони спочатку прострелили ногу синові, а потім убили пострілом у голову. Вся сім'я загинула від множинних вогнепальних поранень.
Одна з їхніх жертв отримала кулю за те, що була вдягнена в чорне. Її ж батька вони взяли в полон і тримали в сараї зі зв'язаними руками та зав'язаними очима практично без їжі й води.
Двох волонтерів, які намагалися провезти в окупований Мотижин гуманітарну допомогу для місцевих, після допитів і катувань росіяни вивезли до лісосмуги, де розстріляли.
Один із волонтерів, на щастя, вижив. І не сумнівайтеся, що гумдопомогу та їхні автомобілі, російські військові та найманці поцупили.
Підозрювані закатували до смерті й двох членів громадської організації "Патріот", їхні тіла знайдені із численними наскрізними вогнепальними пораненнями.
Ще одного потерпілого нелюди прив'язали до квадроцикла, змусивши так бігти майже 1 км. Чоловікові також довелося пережити допити, погрози вбивством, побиття та кілька днів ув'язнення в каналізаційній ямі.
"Крім убивств, катувань та утримання полонених, серед встановлених "подвигів" підозрюваних також обстріли й підпали будинків мирних мешканців, відбирання мобільних телефонів", - повідомила генпрокурорка.
Прокуратура закликає тих, хто впізнав цих осіб і має інформацію про їхні злочини, надсилати докази на єдиний хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертатися до Київської обласної прокуратури за телефонами: 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75.
У Київській області вже виявили й оглянули 1239 убитих російськими окупантами мирних жителів. З них 412 - закатовані й убиті жителі Бучі.
Правоохоронці встановили першого підозрюваного в убивствах у Бучі - командира підрозділу нацгвардії РФ Сергія Колоцея.
Трьом військовослужбовцям збройних сил РФ, які скоювали звірства у місті, вже заочно повідомили про підозру.
Коментарі