З моменту створення Нацполіцї були затримані 11 співробітників підрозділу при отриманні неправомірної вигоди. Час від часу до наших співробітників у регіонах звертаються з пропозицією "кришувати" нелегальний бізнес, як правило гральний. На такі пропозиції є тільки одна реакція - затримання. Про це говорить заступник голови Нацполіції – начальник Департаменту захисту економіки Ігор Купранець, передає censor.net.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Син екс-чиновника хотів вивезти $400 тис. за кордон
"Департамент протидіє корупційним правопорушенням, які вчиняються держслужбовцями категорії Б-В, а це приблизно 400 тисяч людей, які працюють в різних структурах. Даний вид правопорушення становить приблизно чверть від загального обсягу, які задокументовані оперативниками. Це понад 250 представників різних органів: від суддів до адвокатів. За три місяці 2017 року задокументовано 974 кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності. Повідомлено про підозру 558 службовцям. До кримінальної відповідальності притягнуто 99 керівників органів влади і управління, в тому числі 14 керівників структурних підрозділів обласних адміністрацій, 15 керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій, 9 мерів та 2 заступники. За три місяці задокументовано 155 фактів одержання неправомірної вигоди. Повідомлено про підозру 192 особам.Понад 11 мільйонів гривень хабарів затримані отримали від громадян за вирішення питань, які входять в коло їх функціональних обов'язків. Якщо ще кілька років тому громадяни майже не зверталися до правоохоронних органів за фактами вимагання неправомірної вигоди, то зараз ми тісно співпрацюємо у цьому напрямі з громадськістю. Хабарі ж дають не тільки чиновникам. Викладачам – за хороші оцінки, складання іспитів, медпрацівникам за фіктивні лікарняні листи, за те, що приймають пологи, за оформлення групи інвалідності і т. д. Такий вид правопорушення має завуальований характер. Сьогодні досить часто для своєї злочинної діяльності чиновники використовують фірми-одноденки, банківські рахунки, відкриті на підставних осіб, надання різного роду послуг, придбання нерухомості та оформлення її на членів сім'ї або родичів, через посередників. Насправді цей список дуже довгий", - додає Купранець.
У розслідуванні загибелі людей 2 травня 2014 року в центрі Одеси слідчі досягли суттєвих результатів, заявляє начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Дмитро Головін.
Коментарі