субота, 31 серпня 2013 21:42

У миколаївському СІЗО кримінальний авторитет вже 14 років сидить без вироку

У миколаївському СІЗО кримінальний авторитет вже 14 років сидить без вироку
Фото: obozrevatel.com

Уродженець Балти Василь Маріянчук вже 14 років сидить у слідчому ізоляторі міста Миколаєва в очікуванні вироку, який ніяк не можуть винести. Таким чином він встановив національний рекорд, пише Думская.net.

Маріянчук відомий у кримінальних колах як Вася Чеченський або Вася Бухгалтер.

Затримали "Бухгалтера" у серпні 1999 -го року в Угорщині, куди він втік з України, побоюючись замаху. Маріянчук перебував тоді в міжнародному розшуку і підозрювався в організації банди, яка протягом п'яти років тероризувала Одесу та околиці, здійснивши чимало тяжких та особливо тяжких злочинів.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, очолюване Маріянчуком угруповання нараховувало понад сімдесят "бійців" - колишніх міліціонерів, спортсменів, військовослужбовців. Вона за своєю структурою нагадувала спецслужбу. Так, наприклад, якщо вірити слідчому Генпрокуратури Галині Климович, у ОЗУ були власні розвідка і контррозвідка, ланка зовнішнього спостереження і, власне, бригади "торпед" - ліквідаторів. І це при тому, що Василь Маріянчук не служив в органах внутрішніх справ, спеціальних службах або армійських структурах (за винятком термінової), а починав трудову кар'єру на одному з молочних виробництв області.

Одних тільки вбивств в обвинувальному висновку - більше двадцяти, а всього матеріали справи налічують більше двохсот томів. Банді Маріянчук приписують вбивства головного редактора "Вечірньої Одеси" Бориса Дерев'янка, голови арбітражного суду Бориса Вихрова, президента компанії "Біпа -Мода" Аркадія Табачника та інших відомих осіб.

Вражають ті численні беззаконня, які були допущені органами слідства і суддями, які вели цю дивну справу. Почнемо з того, що слідство не змогло довести провину Маріянчука за тими звинуваченнями, які стали підставою для його екстрадиції з Угорщини. А значить, відповідно до норм міжнародного права, громадянин повинен був бути випущений на свободу. Замість цього його тримали в СІЗО п'ять років - з 2000 по 2005 роки. Факт п'ятирічного незаконного утримання під вартою був встановлений рішенням апеляційного суду Одеської області, але й після цього повернути ситуацію в законне русло не вдалося.

Зараз "Бухгалтера" звинувачують вже в тому, що він сколотив банду в той час, коли перебував у СІЗО (інше звинувачення йому пред'явити юридично неможливо), і із-за грат наробив справ. Зокрема, брав участь в усуненні гендиректора АРК "Антарктика" Валерія Кравченка в 2002-му році. Як відомо, виконавці та замовники цього вбивства давним-давно засуджені.

Кричущий випадок стався в березні 2012 року. Після того, як підсудного не змогли доставити до зали суду через хворобу, суддя прийняв рішення... відсторонити Маріянчук від участі в процесі до винесення вироку. У результаті кримінальна справа, яка цілком може закінчитися довічним ув'язненням, вже півтора року розглядається у відсутність обвинуваченого. Очевидно, Маріячук не братиме участі у вивченні доказів і у дебатах, буде позбавлений останнього слова. Одне це вже ставить під сумнів будь-який вирок.

"14 років без вироку за гратами - явно не межа. Процес десятиліття триває. Тим часом, нездатність правосуддя професійно пред'явити звинувачення , розслідувати і довести в суді провину одного з найзнаменитіших кримінальних авторитетів України дає йому шанс якщо не уникнути відповідальності зовсім ( що вже неможливо - ледь не півтора десятиліття в камері провела людина), то отримати відносно м'яке покарання. Втім , "м'якою" в його випадку буде будь-яка санкція, крім довічного ув'язнення", - зазначає видання.

Зараз ви читаєте новину «У миколаївському СІЗО кримінальний авторитет вже 14 років сидить без вироку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

18

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути