"Досі не можу повернутися до нормального життя. Все не так, як раніше, переживаю посттравматичний синдром. Останнє, що пам'ятаю - як виходила з кафе разом із вагітною подругою Жанною Власенко. Момент зіткнення автомобілів із людьми з пам'яті стерся. На річницю треба побувати на місці тієї трагедії. Неможливо повернути все те, що ми пережили, і я сподіваюся на справедливе рішення суду", - каже кореспондентові Gazeta.ua киянка Оксана Нестеренко.
18 жовтня торік вона разом із десятьма іншими перехожими потрапила у страшну аварію на перехресті вулиці Сумській і Мечникова в Харкові. Там позашляховик Lexus RX 350 під кермуванням студентки Олени Зайцевої зіткнувся на із Volkswagen Touareg. За кермом був бізнесмен Геннадій Дронов. Lexus відкинуло у натовп людей, які на тротуарі чекали зеленого сигналу світлофора. 5 людей загинули на місці. Шоста жертва померла за тиждень перебування в комі у лікарні. Ще 5 пішоходів скалічилися.
Загиблі та постраждалі
Серед загиблих — 27-річний Олександр Євтєєв, 28-річна Ніна Кобесова, мати та донька — 46-річна Алла та 19-річна Анастасія Сокол, Наталія Умаєва, 46 років. 22-річна Діана Берченко померла у лікарні, не прийшовши до тями.
27-річна Оксана Берченко потрапила під авто разом із чоловіком і сестрою. Єдина з них вижила. Вчилася ходити вдруге після травм, досі проходить реабілітацію. Важкі травми отримала 30-річна Жанна Власенко. Була на 20 тижні вагітності. Медики ввели жінку у стан штучної коми, щоб не втратила дитину. Народила здорову дівчинку. Важкі переломи і травму голови мала 25-річна Ганна Комар із Кременчука. Працює юристом благодійного фонду "Право на захист", що займається захистом біженців і внутрішніх переселенців. У лікарні перебувала киянка 36-річна Оксана Нестеренко. До Харкова приїжджала на тренінги, після них залишилася на 2 дні гостювати у друзів. Юрій Неудачин мав складний перелом кістки гомілковостопного суглоба.
Медики ввели жінку у стан штучної коми, щоб не втратила дитину. Народила здорову дівчинку
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над Зайцевою: адвокат потерпілих повідомила про чергову проблему
Перебіг справи
Водіїв обох автомобілів взяли під варту без права на заставу. Олена Зайцеву свою провину визнала одразу, зі слідством співпрацювала. Її мати пропонувала потерпілим і родичам загиблих грошові компенсації, однак більшість відмовилися. Геннадій Дронов не свідчив у суді протягом 6 місяців. Винним у аварії себе не визнає.
"Я не вважаю себе винуватим з точки зору обвинувачення. Але я визнаю себе винним як людина. Тисячу разів пошкодував, що опинився того вечора у тому місці. Загалом, що народився", - сказав у суді 2 жовтня.
Слідство провело десятки експертиз і кілька слідчих експериментів. Однак швидкість автомобіля, на якому рухалася Зайцева, досі не встановили. У матеріалах справи зазначено, що їхала близько 80 км/год. У показах свідків не менше 110 км/год, але суд їх не враховував. Представники компанії Lexus в Україні також не зможуть допомогти встановити швидкість руху авто фігурантки. Із таким запитом зверталася адвокат потерпілих Лариса Матвеєва. Пояснили – не мають такої технічної можливості.
Слідство не змогло довести, що Зайцева була під дією опіатів
Слідство не змогло довести, що Зайцева була під дією опіатів. Лікар-нарколог Олена Федірко, яка проводила перший огляд водійки одразу після аварії, зникла. За деякими даними, виїхала на непідконтрольну Україні територію.
"Треба допитати медсестру, яка разом із Федірко оглядала Зайцеву. Вона могла б підтвердити, що обвинувачена пройшла повну процедуру огляду наркологом, а значить, і все написане в акті огляду (звужені зіниці, хитання при ходьбі, невиконана пози Ромберга...) відповідає дійсності, всупереч заявам адвоката обвинуваченої", - каже Матвеєва.
Скандали із Зайцевою
Водійські права Олена Зайцева отримала за 2 роки до аварії. Під час слідства з'ясувалося, що у період навчання в автошколі 2 тижні була за кордоном. На судове слухання щодо обрання запобіжного заходу її привезли в черевиках за $1000.
У СІЗО відмовилася від тюремної їжі та від роботи. А влітку перехожі помітили її біля лікарні у компанії подруг і родичів.
На одне із судових засідань з'явилася з яскравими бровами, які активно обговорювали у соцмережах. Запідозрили, що зробила спеціальний татуаж у візажиста. У СІЗО це заперечували. Казали, що користувалася олівцем і тінями.
Під час 2 останніх засідань Зайцевій до суду викликали "швидку". Скаржиться на високий тиск, судоми та оніміння ніг. Не змогла дійти із конвойної кімнати до зали засідань, через що останній розгляд перенесли. Рідні загиблих і потерпілих вважають її поведінку "клоунадою", мовляв, затягує процес.
Обвинувачених у масштабній аварії на вулиці Сумській у Харкові Олену Зайцеву та Геннадія Дронова можуть відпустити під домашній арешт. Суддя може змінити запобіжний захід обвинуваченим, так як вони вже рік перебувають під вартою, і усі свідки опитані. Таку думку висловила журналіст Тетяна Доцяк.
Коментарі