Російські окупанти під час штурмів Вугледара могли втратити понад 2100 осіб з урахуванням тяжкопоранених, загиблих і зниклих безвісти. Такі втрати зазнали 155 і 40 бригади морської піхоти окупаційної армії РФ.
Це 40% довоєнної чисельності цих підрозділів, пише BBC.
Штурми Вугледара стали катастрофою для морської піхоти, зазначають журналісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літня наступальна операція РФ скоро досягне кульмінації - ISW
Росіяни восени 2022 та взимку 2023 кинули на захоплення міста "елітні загони морської піхоти - 155-ї та 40-ї бригади "чорних беретів" за підтримки БМП і танків. Їм допомагали мотострілецькі з'єднання, складені з мобілізованих і добровольців".
На основі відкритих даних BBC змогла підтвердити загибель щонайменше 211 морпіхів 155-ї бригади морської піхоти окупантів, ще 42 зникли безвісти. Це, як підкреслюється в публікації, у чотири рази більше, ніж втрати цього підрозділу за десять років війни в Чечні.
Серед загиблих - 19 офіцерів, зокрема командир батальйону Цирен Лубсанов. Також журналісти змогли підтвердити загибель 72 солдатів і офіцерів 40-ї бригади "чорних беретів" із Петропавловськ-Камчатського.
"Непрямим чином про серйозні втрати "чорних беретів" може свідчити той факт, що до складу 155-ї та 40-ї бригад почали приписувати підрозділи "Шторм Z", сформовані з ув'язнених російських колоній", - наголосили у ВВС.
Автори статті також акцентували, що встановлена ними кількість втрат 155 і 40 бригад охоплює тільки тих військовослужбовців, про смерть яких повідомляли чиновники Приморського і Камчатського краю, ЗМІ та соцмережі, і чиє місце служби вони змогли підтвердити.
"З урахуванням зниклих безвісти, більшість із яких, найімовірніше, загинули, реальна цифра загиблих у штурмах Вугледара морпіхів може зрости до 700 осіб", - повідомили у ВВС.
При цьому втрати окупантів під час штурмів Вугледара не обмежуються тільки "морпіхами".
"Серйозних втрат", за словами журналістів, зазнав мотострілецький батальйон окупантів Алга.
Він був сформований у Татарстані "з людей, які добровільно підписали контракт уже після початку повномасштабного вторгнення".
За розповідями окупантів, які вижили, під час одного зі штурмів їхня рота пересувалася на БМП, випущених у 1970-х роках. Деякі з них ламалися, при цьому техніка часто переміщалася колонами - це робило їх легкою здобиччю для засідок і обстрілів.
2 жовтня в ЗСУ повідомили, що українські сили виводять з Вугледару Донецької області. Вище командування надало дозвіл на здійснення маневру.
Однак українські військові незадоволені тим, що командування не віддало наказ про відступ раніше. Через зволікання ЗСУ зазнали великих втрат в особовому складі та бойовій техніці.
З окупацією Вугледара Україна втратила весь колишній Волноваський район Донецької області.
Коментарі