Від початку повномасштабної війни, 24 лютого 2022 року, Росія випустила по Україні 4750 ракет.
Застосувала за 13 місяців 2475 ракет великої дальності вартістю $12,5 млрд. І близько 2,3 тис. ракет малої дальності вартістю $3,5 млрд, пише Forbes.
Журналісти наголосили, що зараз в агресора немає можливості й далі виробляти цей вид озброєння, що пов'язується насамперед з введенням антиросійських санкцій.
"Обстріли України стали однією з найдорожчих ракетних кампаній в сучасній історії. Але, на відміну від операцій Сполучених Штатів Америки та союзників, вони не дали відчутної переваги для РФ на полі бою та не стали ефективними для руйнування економіки України", – йдеться в матеріалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог влаштував пекельну ніч на Донеччині: є жертви
Як зазначається, зараз у РФ спостерігається дефіцит "Калібрів" і Х-555/Х-101. Ці рекети є дешевшими. Як наслідок, окупанти змушені застосовувати для ураження цілей в Україні дорожчі зразки, як от Х-47 "Кинджали" та неточні Х-22. Та навіть це не зупинило РФ від вимушеного кроку, який полягає у зменшенні інтенсивності ракетного терору проти українців, констатують журналісти.
За даними Forbes, на 3 січня 2023-го у РФ залишилося 59 "Калібрів". Зараз за місяць країна-агресор може виготовити лише 15 таких ракет. Що стосується Х555/101, то їх запас від лютого 2022-го "схуд" на 90%.
У матеріалі наголошується, що розслаблятися не слід. В окупантів все ще є тисячі С-300 – ракети малої дальності, якими вони зараз б'ють по прифронтових територіях.
6 квітня противник завдав п'ять ракетних та 18 авіаційних ударів по Україні. Здійснив 53 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів, повідомив Генштаб.
На ранок 7 квітня противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на чотирьох напрямках фронту. Запеклі бої тривають за Бахмут та Мар'їнку в Донецькій областях.
Коментарі