Уже з наступного дня охоронці отримають вогнепальну зброю, наручники, кийки, газові балончики, службових собак і право на допит, йдеться в сюжеті ТСН.
Закон, який значно розширить права охоронців, набуває чинності з четверга, 18 жовтня.
В охоронних фірмах інакше, як революцією, нові правила не називають. По суті, приватні фірми безпеки, за кількістю нових функцій, тепер цілком можуть позмагатися зі спецслужбами на кшталт "Беркуту" та "Альфи".
Юристи зі свого боку запевняють, що задум хороший. Однак питання лише в тому - як охоронні фірми застосовуватимуть нові правила на практиці.
Так, киянин Олександр досі не може оговтатися від старих правил. Хлопець розповів про профілактичну бесіду з охоронцями одного зі столичних супермаркетів, причиною якої стала ненавмисно розбита пляшка з водою: "Мене затягли, обшукали. Вийшов я з таким враженням, як до бандитів потрапив".
Лише в столиці таких випадків можна рахувати десятками. У масштабах всієї країни йдеться про сотні правопорушень з боку тих, хто мав би охороняти.
"Це питання якісного добору кадрів в межах діяльності суб'єкта охоронної діяльності. Безумовно хтось може цим законом зловживати", - застеріг юрист Ярослав Олійник.
Щоб не зловживали новими правилами, нині охоронну діяльність активно перевіряє Генпрокуратура з метою лишити у цьому надприбутковому бізнесі лише фахівців. Питання в тому, чи вистачить таких. Для прикладу, на весь Київ, лише один заклад готує менеджерів з безпеки.
Однак в Україні поки що ця спеціальність не надто популярна. Підприємствам легше наймати людину з вулиці, аніж витрачати кошти на підготовку спеціаліста. Тож поки в охоронній системі наведуть лад, фахівці радять українцям пам'ятати свої права. При будь-яких неправомірних діях найперше, що вам допоможе - це свідки та міліція.
Коментарі
55