Рівно рік тому, 26 вересня, українців шокувала новина про жахливе вбивство у київському торговому центрі "Караван". Тоді невідомий застрелив трьох охоронців ТРЦ, одного важко поранив. У народі вбивцю нарекли "Караванським стрілком".
26 вересня 2012 року. Кадри вбивства, зняті камерою відеоспостереження у підсобці охоронців, облітають Інтернет та вечірні ефіри теленовин. Кількахвилинна розправа над охоронцями шокує: як таке взагалі могло статися?
У наступні дні на злочинця "полюють" міліціонери, журналісти та загалом усі громадяни. Експерти губляться у здогадках, ким насправді може бути стрілок, де працює, звідки взяв пістолет? Вбивцю, завдяки поширенню фотороботів, знає в обличчя чи не кожен українець. За інформацію про стрілка ТРЦ оголошує винагороду - 100 тисяч гривень. Проте всі пошуки убивці безрезультатні.
10 днів не називали ім'я підозрюваного у вбивстві
5 жовтня 2012. Міністр МВС називає ім'я підозрюваного: 38-річний Ярослав Мазурок. Виходець з Львівщини, має доньку та дружину, які мешкають в Києві. На малій Батьківщині живе його матір.
10 жовтня 2012. Міліція оголосила в міжнародний розшук Ярослава Мазурка, підозрюваного в розстрілі охоронців київського ТРЦ "Караван".
Тим часом адвокат дружини Ярослава Мазурка Лаврентій Кухалейшвілі вважає, що Мазурок убитий. А у МВС запевняють, що "Караванський стрілок" - живий. Дружина Мазурка Людмила стверджує, що на відео з "Каравану" не її чоловік.
Міліція продовжує пошуки підозрюваного у вбивстві охоронців в столичному ТРЦ "Караван" Ярослава Мазурка, утримується від озвучування подробиць, аби злочинець не міг використовувати інформацію у своїх цілях.
Мати впевнена, що похоронила чужу дитину
7 листопада 2012. У Сирецькому лісопарку киянин, який вигулює собаку, знаходить застреленого чоловіка з паспортом Ярослава Мазурка. Основна версія міліції - самогубство. Людей насторожує ця інформація. Мовляв, навіщо людині спершу влаштовувати розправу в торговому центрі, ховатися півтора місяці від міліції, а потім вбивати себе пострілом в голову? На місці події було знайдено також револьвер-наган "ЯП 165 П" з однією стріляної гільзою в барабані. Згідно з результатами первинного дослідження, цей револьвер перероблений в нарізну вогнепальну зброю і придатний для стрільби.
9 листопада 2012. МВС заявляє, що відбитки пальців чоловіка з документами Мазурка і "Караванського стрілка" ідентичні.
15 листопада 2012. Експертиза ДНК підтверджує, що було виявлено тіло Ярослава Мазурка. Незважаючи на це, чимало людей вважають, що Мазурок і вбивця з "Каравану" - зовсім різні люди. Зокрема, мати знайденого стрілка Галина Мазурок і досі впевнена, що похоронила чужу дитину.
У Києві починають продавати футболки із зображенням Ярослава Мазурка. На них надруковані зображення Мазурка і "Караванського стрілка", які супроводжуються написом "Не вірю!". Вартість футболки - 50 гривень.
17 листопада 2012 року. У Києві поховали Ярослава Мазурка. Мати не вірить, що це він. Мазурка ховали без відспівування, на похоронах навіть не було священика.
Справа Мазурка до кінця не закрита
Винагороду у 100 тиc. грн. за "Караванського стрілка" розділили. Спочатку на гонорар претендував киянин Андрій, який 7 листопада знайшов тіло Ярослава Мазурка. Однак грошей йому не дісталося. В адміністрації "Каравану" розповіли, що 50 тисяч гривень отримав той чоловік, який першим подзвонив в міліцію і сказав, що впізнав у "Караванському стрілку" Мазурка. Решта 50 тис. поділили на три рівні частини і віддали родинам загиблих охоронців.
6 квітня 2013 року. "Караванського стрілка" підозрюють ще в шести злочинах.
16 квітня 2013 року. У прокуратурі заявили, що повністю довели причетність Мазурка до вбивства у "Каравані" і закрили справу. Загалом докази, зібрані слідчими, містяться у 600 томах кримінального провадження.
Причетність "Караванського стрілка" до інших злочинів до кінця не доведена, але і підозри не зняті.
Коментарі
10