За версією доцента кафедри зоології Донецького Національного Університету Леоніда Тараненка, основна причина - хімікати з Дону, який впадає у Таганрозьку затоку Азовського моря.
"Забруднення води мінеральними добривами призвело до швидкого розвитку одноклітинних водоростей, а вони дуже швидко висмоктують з води весь кисень", - сказав Тараненко виданню.
Вичерпавши всі ресурси, планктон відмирає, а в результаті його гниття виділяється убивча для всього живого отрута - сірководень, який і викликає мор риби. Цьому процесу сприяє штиль, оскільки немає циркуляції води.
Масовий мор риби вже фіксувався у травні цього року, останній викид мертвої риби стався 3 червня у селищах Сєдово, Широкіно і Виноградне Новоазовського району. До з"ясування причин аномалії всі пляжі Азовського узбережжя закрили. Основною версією офіційних служб стала сильна жара у регіоні.
Окрім погоди, "проскакували" версії про скидання дохлої риби з риболовецьких суден, про викиди в морі відходів з промпідприємств і про витік отруйних речовин з кораблів, які стоять на рейді у маріупольському порту.
За словами очевидців, вода з планктоном, схожа на зелений кисіль, підходила кілька разів і трималася по кілька днів біля Кривої і Білосарайської коси. Це два місця, які граничать з Маріуполем. У інших місцях вода залишалася чистою.
×
Коментарі
1