Рік тому, 21 червня, стався вибух газу в десятиповерховому житловому будинку по вул. Соломії Крушельницької, 1/5 у Києві. Рвонуло у шостому під'їзді висотки близько 10-ої ранку. Обвалилися 16 квартир із четвертого по восьмий поверх. Під уламками поховало п'ятьох людей. Стільки ж опинилися в лікарні. Пошуково-рятувальні роботи тривали два дні. Усього без житла лишилися 125 осіб із 40 квартир.
Життя в усіх мешканців під'їзду поділилося на "до" та після", розповіла Gazeta.ua мешканка однієї зі зруйнованих квартир Марина Писаненко. Вона приїхала на Позняки після НП. У будинку проживали її батьки. Вони за годину до вибуху вийшли у справах. Їхня квартира була поруч з тією, де стався епіцентр вибуху. Там проживала пенсіонерка Людмила Яківна. Вона першою загинула, її викинуло вибуховою хвилею з вікна.
"Троє з наших сусідів померли за цей рік, не дочекавшись обіцяного. Всі ми весь рік звикали до нового. Колишні мешканці звикали жити без свого дому, без особистих речей, без документів і сімейних фото, без даху над головою, бути гостями. Мешканці сусідніх під′′їздів звикали платити за опалення і за наші 40 квартир. Мешканці сусідніх будинків звикали жити серед купи будівельного сміття, без місць для паркування. Мешканці усього масиву звикають бачити "діру" між іншими будинками і вгадують, що ж побудують на тому місці і скільки зароблять", - каже Марина Леонідівна.
Додає, що всі 40 родин не влаштовані за обіцяних 1,5 місяці. З усіх 40 сімей заселилися в нові квартири тільки дві. Не всі родини мають документи на обіцяні квартири. Не всі родини отримали матеріальну допомогу. Будинок не демонтований - розібрані сім поверхів з 10-ти. На вікнах трьох з'явилися металеві решітки. Що буде з рештою поверхів, поки невідомо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибух на Позняках: будинок знесуть за 15 млн
Слідство розглядало кілька версій трагедії. Підтвердилося, що причиною став вибух побутового газу. Експертиза виявила порушення під час повірки побутових лічильників - службовці встановили технологічну перемичку у внутрішньобудинковий газопровід замість знятого лічильника газу. У результаті цих порушень і стався вибух, зазначили в прокуратурі.
Наприкінці квітня цього року п'ятьом працівникам Київгазу повідомили про підозру в справі.
"За результатами розслідування першому заступнику голови правління АТ "Київгаз", трьом головним інженерам Управлінь експлуатації газового господарства та начальнику служби охорони праці Київгазу повідомлено про підозру у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, що спричинило загибель людей", - кажуть в прокуратурі.
Напередодні річниці трагедії колишні мешканці будинку зібралися біля руїн, аби вшанувати загиблих людей, підтримати морально дітей, які лишились сиротами через чужу недбалість, подивитись на діру, де були їхні квартири. Й висадили у пам'ять про минуле життя дерева.
Через пів року після трагедії мешканці зруйнованих квартир влаштували символічне прощання з будинком і створили біля нього арт-об'єкт. Люди зацементували в бетоні 40 ключів від квартир, які постраждали в результаті НП.
Коментарі