Влада країни-агресорки Російської Федерації розглядали два сценарії подальших військових дій після того, як планували перемогти у війні проти України.
Російські окупанти хотіли продовжувати війну, наступаючи на Захід і вступаючи у конфронтацію з країнами Північноатлантичного альянсу. Після України агресія Росії могла розширитись у напрямку країн Балтії або ж Молдови та Румунії. Про це заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв'ю "24 каналу".
Але війна проти українців стала "холодним душем" для російського диктатора Володимира Путіна. Мусієнко вважає, що якби РФ змогла втілити початковий план зі швидкого захоплення України чи встановлення маріонеткового прокремлівського режиму – вона пішла б далі.
"Вони (росіяни. – Gazeta.ua)безумовно пішли б далі. Це абсолютно очевидно. Цей успіх їх тільки б окрилив і надихнув. Якщо б вони перемогли Україну, хто був би далі – тут є два варіанти. Перший варіант – балтійські країни, другий варіант – через Молдову створювати проблеми Румунії", – пояснив аналітик.
Мусієнко переконаний, що за другим сценарієм ціллю країни-загарбниці стала б саме Румунія, оскільки в Кремлі зважають на "особливу" позицію Угорщини. За його словами, Будапешт діє в інтересах РФ.
"Це був би ще один спосіб розколоти єдність НАТО. Такі плани у них десь готувалися і ми навіть ще про них чули, коли проговорився генерал Міннекаєв. Він на брифінгу сказав, що плани Росії на півдні – це створення "сухопутного коридору" до невизнаного Придністров'я", – продовжив Мусієнко.
Це призвело б до конфлікту з Молдовою та потенційного конфлікту з Румунією, сказав він.
"Це один із планів, про який він проговорився, і який був актуальний в Росії ще на початку квітня. На сьогодні, я думаю, він актуальність вже втратив", – підкреслив експерт.
Мусієнко також оцінив можливості європейських країн, які найближче знаходяться до РФ, воювати проти російських окупантів. Найбільш готовими, за його словами, є Румунія та Польща.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба розповів, що вважатиме остаточною перемогою України
"Румунія – це країна, яка хоче бути оплотом південного флангу НАТО замість Туреччини й вони це декларують... Поляки так само прекрасно розуміли виклики та загрози, які є. Вони так само готувалися", – пояснив аналітик.
Серед західних країн найбільшу готовність протистояти Кремлю демонструє Норвегія.
"Норвегія готувалася до різних загроз завжди. Через прямий кордон на півночі вони розвивали свій флот і свої потужності в катерах та авіації. Загалом, всі північні країни більш-менш готові, зокрема Данія підписала контракт на закупівлю Ф-35", – розповів аналітик.
Водночас Мусієнко зауважив, що питання готовності Західної Європи є "дуже складним".
"Тут питання в тому, хто міг би. Мабуть, окрім Британії – ніхто. Французи самі визнали, що не були б готові протистояти такій загрозі та такій кількості артилерії, яка йде з Росії. Німці – ми прекрасно розуміємо, який у них стан речей. Італія – країна, яка має авіацію, флот – країна готова частково. Тому Британія і країни Півночі найбільш підготовлені", – підкреслив експерт.
Він вважає, що найбільш вразливими від російської агресії на сьогодні є Словаччина та країни Балтії.
"Найбільш уразливою є Словаччина, попри рельєф і умови для оборони. Чому я кажу за неї, а не за країни Балтії? Тому що у них на півдні не зовсім прогнозований і передбачуваний сусід – Угорщина. Якби потенційно відбувся конфлікт Росії й НАТО – ще невідомо, як би угорці себе поводили б", – зазначив.
Мусієнко переконаний, що невідомо, кого підтримав би Будапешт у потенційній війні Росії проти НАТО.
"Країни Балтії вразливі. Але у них було б те, що продемонстрував український народ, – взяли б до рук зброю і пішли б оборонятися максимально довго, як дозволяли б ресурси", – резюмував аналітик.
Російська Федерація намагається завербувати більше солдатів для війни проти України. Вербувальники РФ часто шукають новобранців у в'язницях, заявив у ході брифінгу високопосадовець Пентагону.
Пропагандистські засоби масового інформування Російської Федерації за вказівкою Кремля масово критикують губернатора Санкт-Петербурга Олександра Бєглова, який не зміг зібрати добровольців для війни в Україні.
Коментарі
1