неділя, 25 січня 2026 01:38

Останні танки Путіна: що РФ може виставити на фронт

Останні танки Путіна: що РФ може виставити на фронт
Понад 2 тис. танків втрачено: РФ вичерпала сучасні запаси. ФОТО: Pixabay

Росія повністю вичерпала складські запаси танків більш-менш сучасних версій. На складах залишилися або непридатні до відновлення машини, або вже зовсім застарілі моделі.

Про це розповів аналітик відкритих даних (OSINT) Covert Cabal, який спеціалізується на вивченні російських баз зберігання військової техніки за супутниковими знімками.

Він зазначає, що до повномасштабного вторгнення в Україну танки Т-62 (серійно випускалися у 1962-75 рр.) становили лише невелику частку від загальної кількості техніки на зберіганні в Росії. Основу ж російських запасів танків складали більш сучасні моделі Т-72 пізніх модифікацій та Т-80.

Однак за час війни практично усі придатні до ремонту сучасні танки вже були зняті зі зберігання. Тож зараз Т-62 перетворилися на останнє велике невикористане джерело танків для агресора.

За підрахунками Covert Cabal, станом на початок цього року на російських базах зберігання ще залишаються:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крах російської глибинки: 266 населених пунктів ліквідували офіційно

112 од. Т-55 (дуже старі машини);
784 од. Т-62;
449 од. Т-64 (РФ не має обладнання і досвіду для їх ремонту, бо вони вироблялися у Харкові);
452 од. Т-72 і Т-72А (дуже ранні версії, які технічно не набагато кращі за Т-62);
188 од. Т-72Б;
141 од. Т-80.

На думку аналітика, ті Т-80 і Т-72Б, які ще залишаються на складах, ймовірно, перебувають у вкрай поганому стані і фактично не придатні до відновлення.

Отже, окрім струмочка нових танків, які Росія виготовляє повністю з нуля, для поповнення дієвої армії агресору доводиться покладатися виключно на морально застарілі Т-62, які досі майже не чіпали.

"Т-62 був чудовим танком приблизно 50 років тому. Але за сучасними стандартами його броня слабка, адже він створений ще до впровадження композитної броні як норми. Його вогнева міць недостатня через меншу гармату, він має слабку рухливість і ненадійну силову установку, вкрай застарілу систему керування вогнем та електроніку, і це лише частина проблем", - зауважує Covert Cabal.

На його думку, сама технічна концепція Т-62, його базова конструкція і корпус, роблять його непридатним до сучасного поля бою.

"Ці Т-62 – останній великий запас танків одного типу, що ще лишився. Усі новіші танки вже використані. Т-90 – нуль. Т-80 – лише 8% від того, що було, тобто мінус 1 500 танків. Т-72 усіх типів – зменшення більш ніж на 2 000, і більшість із тих, що залишилися, мають вкрай сумнівний стан. З урахуванням усього сказаного, Росія більше не є "країною танків", - резюмує аналітик.

Росія системно зловживає дипломатичним статусом. Свої дипмісії за кордоном Кремль перетворює на елементи гібридної війни.

У грудні Німеччина офіційно звинуватила Росію у кібератаках, саботажі та втручанні у внутрішні політичні процеси. Атака на німецьку систему авіаційної безпеки у 2024 році пов'язана з угрупованням APT28 (Fancy Bear), яке має зв'язки з ГРУ. Служби ФРН також зафіксували скоординовані дезінформаційні кампанії під час виборів у лютому 2025 року.

Зараз ви читаєте новину «Останні танки Путіна: що РФ може виставити на фронт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути