Родичі польських військових і цивільних осіб, убитих радянськими спецслужбами під час Другої світової війни, збираються подати на Росію до Європейського суду з прав людини.
Адвокат, який представляє родичів 70 з 22 тис. убитих під час перебування в полоні на території Росії і України, розповів, що позов буде поданий до суду в Страсбурзі в найближчі декілька тижнів.
Родичі вирішили подати позов після того, як в результаті розслідування в Росії ніхто з винуватців так і не був покараний.
Адвокат родичів загиблих відзначив, що російська влада порушила Європейську конвенцію з прав людини, оскільки не зуміла провести належне розслідування, хоча воно продовжувалося 14 років і було закінчене у вересні 2004 року.
Російські військові прокурори вирішили, що пройшло дуже багато часу для того, щоб висунути проти будь-кого звинувачення. Вони також відмовилися визнати вбивство польських громадян актом геноциду, що викликало бурю протестів в Польщі.
Приблизно 2 млн польських громадян було депортовано в СРСР після того, як Червона Армія вторглася в східну частину країни на початку Другої світової війни.
Весною 1940 року приблизно 22 тис. офіцерів, лікарів, священиків, що знаходилися в полоні, зникли. Вони були розстріляні НКВС за наказом Сталіна.
Німецькі військові виявили одне з масових поховань в лісі під Катинню поблизу Смоленська в 1943 році. Радянська влада заявляла, що поляків знищили нацисти. Москва не визнавала своєї відповідальності за ці масові вбивства до 1989 року, повідомляє Ура-інформ.
Коментарі