У Запорізькій області українські військові взялися контратакувати однією бригадою Збройних сил.
При цьому російські війська мали перевагу у використанні дронів, водночас українські бійці почували дефіцит у снарядах і прикритті з повітря. Такими є основні причини провалу контрнаступу ЗСУ влітку 2023 року, розповів в інтерв'ю Youtube-каналу "Ми - Україна" полковник армії Великої Британії у відставці Ґлен Ґрант.
За його словами, чи на найголовнішою причиною невдач українських захисників був брак артилерійських снарядів та мінометних боєприпасів.
Іншим фактором стала перевага ворога у безпілотниках, що дозволяло росіянам виявляти будь-які рухи наших військ на відстані до 30 км від лінії фронту, що надзвичайно ускладнює пересування та будь-яку роботу.
"Звичайно, не просто переміщатися від траншеї до траншеї або ховатися за деревами. Крім того, українське командування не дослухалось до рекомендацій західних партнерів і кинуло у атаку одну щойно сформовану 47 бригаду ЗСУ, тоді як партнери пропонували "зібрати в одному місці 6-7 бригад", - зазначив британський військовий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дивитися ширше. Український контрнаступ не провалився - і ось чому
Він також вказав, що недоліки у підготовці українських військових ймовірно стали причиною того, що успіхи у контрнаступі були менш яскравими.
"У більшості випадків вирішальним чинником для нас є якість людини, а не обладнання чи щось інше. Просто хлопці виконують роботу краще, ніж інша сторона. Тому я думаю, що контратака не могла зайти дуже далеко", - вважає Ґрант.
Крім того, на його думку, проблемою є недостатня кількість фортифікацій на східному відрізку фронту в Україні, відсутність прикриття з повітря та нестача безпілотників у військах.
"Чому не було збудовано оборонні споруди у східному напрямку в нових місцях, я не знаю. Очікується, що хлопці будуть захищатися в місцях, де немає чим захищатися і, звичайно, у них немає повітряного прикриття і вони є обмежені у дронах", - резюмував Ґрант.
На Заході набирають популярності думки про необхідність повернення до політики замирення російського диктатора Володимира Путіна і дехто розглядає можливість віддати Україну Росії заради химерної надії на мир.
Водночас обсяги виділеної Україні західної допомоги вже скоротилася майже на 90% порівняно з роком раніше. Західні виборці, підбурювані ультраправими пропутінськими політиками, "втомлюються" від війни в Україні. Про це пише Financial Times.
Видання зазначає, що сценарій російської перемоги стає усе більш вірогідним. І якби це справді сталося, то російська перемога мала б п'ять основних наслідків.
Коментарі