В Україні наберає оберту новий вид шахрайства. Злодії перевипускають sim-картку та наберають кредитів у швидкозаймах.
У таку ситуацію днями потрапив киянин Євген Назаренко, передає segodnya.ua.
"У мене пропав мобільний зв'язок. Я, звичайно, спочатку подумав, що щось не так з sim-картою, перезавантажив телефон, вийняв-вставив карту, вона не запрацювала", - сказав Назаренко.
У цей час шахраї перевипустили sim-картку Артема в сервісному центрі мобільного оператора, зламали його соцмережі, пошту і взяли кредит у так званих "швидких позиках".
Напередодні вони телефонують своїй жертві з двох-трьох номерів і, наприклад, кажуть, що помилилися. Згодом ідуть в сервісний центр мобільного оператора, де вимагають замінити sim-карту. Консультант їх питає два-три номери, з якими ви розмовляли, і це стає підставою для заміни.
"Заблокував свою картку за півтори години, але викрадачам вистачило цього часу, щоб набрати кредитів. Відтоді щодня по кількадесят разів телефонують колектори з вимогою повернути гроші", - сказав Назаренко.
Заяву в поліцію приймати одразу відмовились. Нібито таких справ сотні тисяч і часу на них немає. Тож киянин звернувся до суду, і тільки так справу внесли до єдиного реєстру. Хоча саме дані від поліції можуть захистити від колекторів.
"Якщо би правоохоронні органи віднайшли інформацію, де цей номер телефона останній раз пілінгувався, де безпосередньо знаходився мобільний телефон, де була людина, хто завантажував документи в базу даних. Ці всі відомості правоохоронні органи можуть декількома слідчими діями отримати", - зазначає член асоціації правників України Станіслав Борис.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб не почорніли: "працівниця" енергокомпанії привласнювала цінності за нахабною схемою
Ці дані - достатнє підґрунтя в суді проти колекторів і вбереже людину від виплати не своїх боргів. В кіберполіції можуть надати таку інформацію.
"Такий різновид шахрайства зараз дуже популярний. Тільки нещодавно викрили два таких угруповання навесні. Ошукали громадян на 600 тисяч гривень. Так само у березні. Кіберполіція викрила злочинне угруповання, яке викрало 10 мільйонів гривень", - розповіла старша співробітниця відділу кіберполіції МВС Анна Селезньова.
Вберегтися від такого різновиду шахрайства можна. Головне - заблокувати дистанційну заміну sim-карти та прив'язати її до паспорта, зробити додаткове підтвердження на всі інтернет-операції.
У Миколаєві викрили діяльність шахрайського кол-центру, оператори якого представлялися жертвам працівниками банку й заволодівали їхніми персональними даними. Організувала діяльність центру 33-річна жителька іншого регіону, якій допомагали двоє місцевих.
Коментарі