Росія 21 листопада завдала удару по Україні, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу "Кедр".
Її підльотний час з моменту запуску в Астраханській області РФ до влучання в місті Дніпро склав 15 хвилин. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
На ракеті було встановлено шість бойових частин. Кожна з них була оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії становила понад 11 Махів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія не випускала по Україні "Орєшнік" - FT
За даними української розвідки, до розробки мобільного ракетного комплексу "Кєдр" залучена низка підприємств військово-промислового комплексу держави-агресора Росії.
Це, зокрема:
- АТ "Корпорація "Московський інститут теплотехніки" (м. Москва);
- АТ "Федеральний науково-виробничий центр "Титан-Барикади" (м. Волгоград);
- АТ "Головне особливе конструкторське бюро "Прожектор" (м. Москва);
- АТ "Концерн "Созвездие" (м. Воронеж);
- АТ "Науково-виробниче підприємство "Спеценергомеханіка" (м. Москва);
- ТОВ "Науково-дослідний центр спецтехніки та конверсії "Континент" (м. Москва).
"Випробування ракетного комплексу "Кедр" проходили на "4 государственном центральном межвидовом полигоне РФ" (м. Капустін Яр, Астраханська обл.) у жовтні 2023 та червні 2024 року. ГУР МО України нагадує - за кожен воєнний злочин, вчинений проти українського народу, буде належна справедлива відплата", - йдеться у повідомленні.
Російський диктатор Володимир Путін заявив, що для удару по Дніпру росіяни нібито застосували новітню ракету середньої дальності "Орєшнік".
У США заявили, що балістична ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру, була створена на основі моделі міжконтинентальної ракети РС-26 "Рубіж".
Коментарі