Німеччина передала Україні ще чотири самохідні зенітні установки Gepard.
Загалом Україні передали 12 таких установок. Про це німецький уряд повідомив у середу, 10 серпня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина передала Україні додаткові "Гепарди" і не тільки
Ці комплекси будуть прикривати важливі об'єкти інфраструктури від атак гелікоптерів та літаків російських окупантів на малих і надмалих висотах, повідомляє оперативно-тактичне угруповання "Південь" в Facebook.
Вони серед кращих у своєму класі. Вражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Екіпаж всього 3 людини: водій, командир і навідник.
"Гепард" почали розробляти в 60-х роках. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але в 2000-х від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.
Установка базується на шасі танка Leopard 1. На башті, що здатна робити повний оберт, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon KDA та два радари, що визначають ціль на відстані до 15 км.
У модифікації ЗСУ 1 А2 встановлено цифровий комп'ютер, що може приймати дані із інших РЛС, – по суті, бачити ціль поза своєю зоною. Основний боєкомплект – 320 снарядів для ураження повітряних цілей. Також у магазині 20 снарядів для наземних цілей.
Темп вогню кожної гармати – 550 пострілів на хвилину, тобто разом – 1100 пострілів по цілі. Гепард здатен працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.
Раніше уряд Німеччини заявив, що військова допомога Україні має бути стійкою і тривалою.
Цього тижня США оголосили нову військову допомогу Україні на $1 млрд. Вона передбачає, зокрема, боєприпаси для американських реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Коментарі