Учора народні депутати України 294 голосами прийняли закон "Про амністію". Це в першу чергу торкнеться найбільш незахищених категорій: неповнолітніх, вагітних, літніх людей, інвалідів. Про деякі нюанси цього заходу розповів координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.
Багато хто хвилюється, що у зв'язку з цим може погіршитись криміногенна обстановка в країні. Проте, за словами правозахисника, це не так.
"Амністія не може позначитися на криміногенній обстановці в Україні. Тому що амністію вже роки зо два, або навіть два з половиною років не оголошували. А до цього була регулярною справою і жодного зв'язку між виходом людей по амністії і погіршенням криміногенної ситуації не відзначалось. Тому не треба очікувати що зараз буде інша ситуація", - розповів Дмитро Гройсман. Він також додав, що це "звичайна класична міра державного гуманізму, який взагалі не пов'язаний з загальною гуманізацією тюремної системи".
Юрист притримується поглядів, що наші тюрми не здатні виховувати.
"Наші тюрми дійсно виховують людей. Але вони виховують із людей злочинців. І на жаль тільки так. Є тільки негативний ефект. Тому що особа потрапляє в кримінальне середовище. І на це впливає не тільки оточення у камері, а і ті, хто охороняє і робить злочини проти цієї особи", - розповів він.
Нерідко так буває, що амністовані знову потрапляють за грати. Але в цьому є і частка вини держави, яка спонукає до злочинів, вважає правозахисник.
"Ситуації коли немає системи реабілітації та інших систем для виховання. Тому це спонукає до повторного злочину", - додав він.
Багатьох українців турбує ще той факт, що по закону мають вийти більше 5 тисяч хворих туберкульозом. У Дмитра Гройсмана на це є свій погляд: "Зараз в Україні близько одного відсотку є хворих на туберкульоз. А це приблизно 450 тисяч людей. Тому ті хворі, яких амністують суттєво ситуації не змінять. Проблема зовсім в іншому. Наша держава не хоче лікувати ні тих хто на волі, ні тих хто у в'язниці".
Коментарі