15 червня Верховна Рада Україна прийняла закон "Про амністію". За закон проголосували 294 народних депутата. Закон набуде чинності після того, як президент поставить під ним підпис.
Амністія торкнеться в першу чергу найбільш незахищених категорій: неповнолітніх, вагітних, літніх людей, інвалідів.
Як наголошується в пояснювальній записці, звільняться засуджені вперше за вчинення злочинів невеликої та середньої тяжкості, а також злочинів з необережності - майже 8 тисяч осіб; неповнолітні - 1,4 тисячі осіб; засуджені, які відбувають покарання у виді обмеження волі, - близько 2 тисяч чоловік ; інваліди першої та другої групи - 717 чоловік; засуджені, які досягли 60-річного віку, - близько 1 тисячі осіб; засуджені, хворі на активну форму туберкульозу, - 5,5 тисяч осіб. Таким чином на волю вийдуть близько 10 тисяч засуджених.
Існує думка, що у зв'язку з амністією в Україні може погіршитися криміногенна обстановка. Втім юрист Тетяна Монтян так не вважає.
"Криміногенна обстановка у нас в країні не залежить від того, хто вийшов, а хто залишився сидіти далі. Левова частка тих, хто скоює злочини, у нас відкуповуються ще на стадії порушення справи. А ті хто потрапляє за грати це або тупорилі, або жадібні або просто невдачливі люди", - зазначила вона.
Вона вважає, що випускають стільки, щоб трохи розвантажити в'язниці. "От як тільки кількість людей перевищує пропускну можливість в'язниць, відразу з'являється такий закон. І швиденько в'язниці розвантажують", - розповіла Монтян.
За словами юриста, не варто забувати, що засуджені - це безкоштовна робоча сила, якою користуються для наживи керівники пенітенціарних закладів.
"Це свого роду бізнес. І існує все для того, щоб деякі товариші отримували бабліще", - додала Тетяна Монтян.
Коментарі
7