Повені на півночі і сході Німеччини змусили владу країни організувати евакуацію десятків тисяч людей.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство ЕФЕ.
Зокрема, серйозні побоювання рятувальників викликає зростання рівня води в річці Ельбі. Так, в районі міста Магдебурга з найбільш небезпечних зон евакуйовано близько 12 тисяч людей.
Рівень води в Ельбі в Магдебурзі в неділю досяг рекордної позначки у 7,45 метри при нормі у 2 метри.
Напружена ситуація спостерігається і в місті Біттерфельді, звідки евакуйовано 10 тисяч осіб. Разом з тим влада німецької федеральної землі Саксонія-Ангальт, в якій наразі склалася особливо важка ситуація у зв'язку з повінню, ухвалила рішення посилити патрулювання і спостереження за дамбами та іншими водозахисними спорудами після отримання погроз про вчинення терактів на цих об'єктах.
Про це сьогодні повідомив журналістам голова земельної МВС Хольгер Шталькнехт, повідомляє "ИТАР-ТАСС". За словами Шталькнехта, послання, в яких містилися погрози, отримав ряд засобів масової інформації.
"Ми серйозно ставимося до подібних заяв", - зазначив міністр.
Також він підкреслив, що поліцією ведеться спостереження за водозахисними спорудами безпосередньо на місцях, а також з повітря.
Південніше Магдебурга неподалік від міста Барбі практично зіткнулися хвилі паводку на Ельбі і річки Заале. Евакуація оголошена тут в цілому ряді населених пунктів, включаючи місто Акен, в якому проживають близько 8 тисяч осіб. У безпечне місце людей перевозять карети швидкої допомоги та бронетранспортери.
Експерти попередили, що стихія обрушиться і на північні землі Німеччини. Попередження про загрозу повені поширили влади Нижньої Саксонії, Мекленбурга - Передньої Померанії і Шлезвіг-Гольштейна.
У постраждалі від повені райони відправився президент Німеччини Йоахім Гаук: він вже прибув у Галле, а пізніше відвідає місто Майсен, розташований у 25 км від Дрездена.
Уряд ФРН планує провести загальнонаціональну зустріч представників влади всіх рівнів, яка буде присвячена ліквідації наслідків повені та попередженню подібних стихійних лих у майбутньому.
Коментарі