Заява командувача російської армії в Україні Сергія Суровікіна щодо можливого відступу з Херсона може бути інформаційним вкидом.
Армія РФ зосередила на правому березі Дніпра близько 30 тис військових. Про це в ефірі телеканалу Freedom сказав колишній речник Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт спрогнозував, скільки росіяни протримаються у Херсоні
"Заяви генерала Суровікіна, місцевих херсонських гауляйтерів Стремоусова та Сальдо, найімовірніше, пов'язані з певним інформаційним вкидом, спрямованим на те, щоб обдурити вище військово-політичне керівництво та населення нашої країни, як і Сили оборони України", – вважає військовий експерт.
Селезньов пояснив, що важко говорити про відступ російської армії, якщо близько 30 тис. солдатів нині зосереджено на правому березі Дніпра в нижній його течії.
"Причому за останні два тижні туди було перенаправлено 4-5 батальйонно-тактичних груп з числа так званих "чмобиків" – частково мобілізованих російських громадян. Тому думаю, що РФ зараз посилює позиції на правому березі Дніпра", – припустив експерт.
За його словами, росіяни біль-менш створили логістику через міст у районі Нової Каховки за допомогою понтонно-мостових переправ, які діють на різних ділянках Дніпра між Новою Каховкою та Херсоном.
"Незважаючи на "певні переміщення" гауляйтерів та співробітників ФСБ з Херсона на лівий берег, у зворотному напрямку йдуть все нові ресурси, сили та засоби, щоб російська армія щонайменше тримала оборону на правому березі Дніпра", – підкреслив Селезньов.
Українські військові матимуть можливість просунутися вперед на Донбасі й повернути Херсон упродовж наступних шести тижнів, тобто до грудня.
На думку офіційних осіб Сполучених Штатів Америки, бойові дії можуть продовжитися ще кілька місяців, пише The New York Times з посиланням на анонімних чиновників США.
Серед факторів, які можуть вплинути на перебіг війни, називають складніші умови у грудні, ступінь готовності президента Росії Володимира Путіна до ескалації, єдність Європи на тлі різкого зростання цін на енергоносії, а також потенційну зміну політичної ситуації у США після проміжних виборів у листопаді.
Коментарі