Рішення продовжувати оборону міста-фортеці Бахмут є складним, але правильним.
На цій ділянці фронту росіяни своїх військових посилають фактично на забій. Про це в ефірі телеканалу Freeдом сказав ветеран батальйону "Айдар" Євген Дикий.
За його словами, дедалі більше російських частин стають небоєздатними після боїв за Бахмут, а тому вже зараз не підтримують наступу на інших ділянках фронту.
"Всі вони пов'язані ось цим одним маленьким центром Бахмут. Коли настане час нашого контрнаступу, то не факт, що частини, які пройшли Бахмут, матимуть змогу навіть нормально оборону тримати. Тобто це така моторошна м'ясорубка, але в якій ворог втрачає набагато більше, ніж ми", – каже Дикий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські захисники пояснили важливість оборони Бахмута
Екскомандир "Айдара" наголосив, що ЗСУ не здають Бахмут, зокрема, з гуманітарної точки зору. Адже під час боїв місто практично стерли з лиця землі, Втім, далі є Сіверськ, Слов'янськ, Краматорськ та Костянтинівка.
"Поки що це цілі міста, цілі інфраструктури. Там є громадянське населення. Якщо ми здамо Бахмут, а я не виключаю, що, на жаль, це може все-таки в якийсь момент стати необхідністю. З військового погляду зміниться не так багато. Ми просто відійдемо на наступну лінію оборони, яка давно готова, і це буде не обвал фронту, не прорив фронту", – пояснив він.
Водночас із гуманітарного погляду, за його словами, чотири міста з тилових стануть такими ж фронтовими, як зараз Бахмут.
14 березня президент Володимир Зеленський зібрав Ставку верховного головнокомандувача.
Члени Ставки заслухали доповіді головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного й командувачів оперативно-стратегічних угруповань військ про актуальну ситуацію на фронті. Про це повідомив сайт президента.
Розглянувши перебіг оборонної операції на Бахмутському напрямку, усі члени Ставки висловили спільну позицію щодо подальшого утримання й захисту міста Бахмут.
Коментарі