неділя, 03 лютого 2013 21:48

Екологи б'ють на сполох — київські заповідники масово дерибанять під забудову

Екологи б'ють на сполох — київські заповідники масово дерибанять під забудову
Фото: www.radiosvoboda.org

Кожний сьомий заказник Київщини роздали під забудову.

Як стало відомо Gazeta.ua, такого висновку дійшли експерти Національного екологічного центру України, дослідивши публічну кадастрову карту України, розміщену в Інтернеті. В межах 28 територій природно-заповідного фонду Київщини виявились ділянки, надані під забудову.

Нещодавно в Інтернеті була офіційно оприлюднена карта державного земельного кадастру, що відкрило нові можливості для аналізу ситуації у заповідній справі України. Перше, що обурило природоохоронців - це значна кількість земельних ділянок, наданих на природно-заповідних територіях.

Зокрема, у м. Києві – значна частина заказника "Межигірсько-Пуща-Водицький", у Київській області - заказників і пам'яток природи "Козинський", "Заплавний", "Копачівський", "Обухівський", "Ворзельський", "Урочище Кірикове","Гора Козинська", „Щербанівський", "Копачівські схили", „Юрівський", "Мутвицьке", "Урочище Безодня", "Жуків хутір", "Пірнівський", "Хвощ великий", "Васильківські Карпати", "Кілов-Рудяків", "Бориспільські острови", "Омелькова гора" та ін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коцюбинська селищна рада намагається привласнити 4 тис. га київського лісу

До прикладу, ділянки, надані у ландшафтному заказнику "Гора Козинська", становлять 2/3 його площі, а пам'ятка природи "Хвощ великий" розділена на ділянки під забудову повністю.

"Постійно виникають новини про відведення земельних ділянок в лісах, на берегах річок, і це щоразу стає причиною протестів громадськості. Проте ми завжди були впевнені, що принаймні території природно-заповідного фонду мають лишитись недоторканими", – прокоментував ситуацію заступник голови Національного екологічно центру України Олексій Василюк.

Проте, за словами еколога, виявилось, що у багатьох заказниках Київщини вже наявні чиїсь земельні ділянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нам важко відстояти землю вартістю 6 млн доларів" — Під Києвом згорів парк

На думку природоохоронців, кожне  з виявлених порушень повинно бути припинене. Зробити це можна шляхом відміни рішень про надання ділянок в заказниках та покарання винних у прийнятті цих рішень та наданні погоджень на кожне з таких землевідведень.

Як наслідок, звіт про виявлені порушення екологи надіслали до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та опозиційних фракцій Верховної Ради України.

Зараз ви читаєте новину «Екологи б'ють на сполох — київські заповідники масово дерибанять під забудову». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

19

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути