Кожний сьомий заказник Київщини роздали під забудову.
Як стало відомо Gazeta.ua, такого висновку дійшли експерти Національного екологічного центру України, дослідивши публічну кадастрову карту України, розміщену в Інтернеті. В межах 28 територій природно-заповідного фонду Київщини виявились ділянки, надані під забудову.
Нещодавно в Інтернеті була офіційно оприлюднена карта державного земельного кадастру, що відкрило нові можливості для аналізу ситуації у заповідній справі України. Перше, що обурило природоохоронців - це значна кількість земельних ділянок, наданих на природно-заповідних територіях.
Зокрема, у м. Києві – значна частина заказника "Межигірсько-Пуща-Водицький", у Київській області - заказників і пам'яток природи "Козинський", "Заплавний", "Копачівський", "Обухівський", "Ворзельський", "Урочище Кірикове","Гора Козинська", „Щербанівський", "Копачівські схили", „Юрівський", "Мутвицьке", "Урочище Безодня", "Жуків хутір", "Пірнівський", "Хвощ великий", "Васильківські Карпати", "Кілов-Рудяків", "Бориспільські острови", "Омелькова гора" та ін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коцюбинська селищна рада намагається привласнити 4 тис. га київського лісу
До прикладу, ділянки, надані у ландшафтному заказнику "Гора Козинська", становлять 2/3 його площі, а пам'ятка природи "Хвощ великий" розділена на ділянки під забудову повністю.
"Постійно виникають новини про відведення земельних ділянок в лісах, на берегах річок, і це щоразу стає причиною протестів громадськості. Проте ми завжди були впевнені, що принаймні території природно-заповідного фонду мають лишитись недоторканими", – прокоментував ситуацію заступник голови Національного екологічно центру України Олексій Василюк.
Проте, за словами еколога, виявилось, що у багатьох заказниках Київщини вже наявні чиїсь земельні ділянки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нам важко відстояти землю вартістю 6 млн доларів" — Під Києвом згорів парк
На думку природоохоронців, кожне з виявлених порушень повинно бути припинене. Зробити це можна шляхом відміни рішень про надання ділянок в заказниках та покарання винних у прийнятті цих рішень та наданні погоджень на кожне з таких землевідведень.
Як наслідок, звіт про виявлені порушення екологи надіслали до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та опозиційних фракцій Верховної Ради України.
Коментарі
19